Чорногорія чинила опір, але зазнала поразки від Бельгії на чемпіонаті Європи до 17 років
25.07.2023
Збірна Чорногорії U17

Водночас Болгарія та Італія вже здобули п'ять поспіль перемог.

У понеділок молодіжна збірна Чорногорії вдома програла Бельгії з рахунком 3:0 (28-26, 25-15, 25-16) у матчі, в якому вона показала свою найкращу на даний момент гру і заслуговувала більшого. П'ятий змагальний день чоловічого чемпіонату Європи з волейболу до 17 років в Подгориці ознаменувався п'ятою поспіль перемогою Болгарії та Італії, причому обидві команди зробили значні кроки до виходу в півфінал.

Бельгія vs Чорногорія

У стартовому сеті свого п'ятого матчу на турнірі Чорногорія показала дуже вражаючу гру. Хоча Бельгія швидко вийшла вперед, Чорногорії вдавалося не відставати і навіть повести в рахунку (9:8). Однак ця перевага була недовгою, і, незважаючи на зусилля підопічних Дарко Пребірачевича, Бельгії вдалося зрівняти рахунок (24:24), і в підсумку виграти сет з рахунком 28:26.

Другий сет розвивався по-іншому. Чорногорія спочатку вирвалася вперед, але потім Бельгія взяла контроль у свої руки, набравши три очки поспіль та довівши рахунок до 5:3. Поступово бельгійці збільшили свою перевагу до переконливих 25:15.

У фінальному сеті Чорногорії вдавалося чинити більший опір. Вук Станоєвич та його товариші по команді наздогнали Бельгію і вийшли вперед (12:11). Однак вони не змогли утримати свою перевагу, і Бельгія швидко здобула 11 очок, тоді як чорногорцям вдалося записати на свій рахунок лише одне. Врешті-решт волейболісти Бельгії виграли і цей сет з рахунком 25:16.

Найрезультативнішим гравцем у складі Чорногорії став діагональний Лука Ложич, який набрав 19 очок. У Бельгії було чотири гравці з двозначними результатами, причому Нільс Коппітерс і Віктор Спелтінкс здобули по 12.

Тренер Пребірачевич визнав потенціал Бельгії як одного з головних претендентів на подальший прогрес в чемпіонаті, враховуючи її відмінну гру проти Туреччини. Він високо оцінив зусилля своєї команди і вважає, що вони заслужили перемогу в першому сеті. Він також закликав уболівальників підтримати молоду команду господарів майданчику в двох останніх матчах чемпіонату.

Болгарія vs Туреччина

Наступним суперником Чорногорії стане Болгарія, матч пройде 26 липня о 21:00 за київським часом. Збірна Болгарії практично забезпечила собі місце в півфіналі, здобувши перемогу з рахунком 3:1 над Туреччиною.

Австрія vs Словенія

Словенія зберегла шанс просунутися далі, здобувши впевнену перемогу з рахунком 3:0 над Австрією, так само, як і Греція, яка виграла захоплюючий поєдинок проти Естонії з рахунком 3:2.

Італія vs Іспанія

Єдиною командою, яка не зазнала поразки на чемпіонаті Європи до 17 років у Подгориці, поряд з Болгарією, є Італія, яка обіграла Іспанію з рахунком 3:2. Поразка Іспанії залишила двері відкритими для Польщі та Франції. Польща розгромила Чехію з рахунком 3:0, в той час як Франція також виграла з рахунком 3:0 у Нідерландів. Фінляндія здобула свою третю перемогу на турнірі, обігравши Сербію з рахунком 3:1.