Чоловічий Кубок ЄКВ: «ПАОК» і «Крайова» виходять до 1/8 фіналу
02.12.2023
«ПАОК» vs «Младост»

У четвер ввечері «ПАОК» з Салонік забезпечив собі путівку до 1/8  фіналу чоловічого Кубка ЄКВ, обігравши вдома загребську «Младост» з рахунком 3:0 (25-18, 25-21, 25-20), повторивши, таким чином, результат попереднього матчу, який відбувся минулого тижня в столиці Хорватії.

«Я вважаю, що ми добре боролися і показали, що ми за команда в цьому першому раунді. Ми грали різними складами, і кожен гравець проявив себе, особливо Василейос Мушліас і Менелаос Коккінакіс. Я думаю, що ці дві гри додали нам впевненості, і тепер ми можемо зосередитися на матчі чемпіонату», - поділився канадський зв’язуючий команди «ПАОК» Джей Бланкенау.

У дуже рівному першому сеті, до середини якого обидві команди йшли плеч-о-пліч, «ПАОК» прагнув збільшити темп гри, щоб відірватися від суперників. Використовуючи блок, волейболісти з Греції отримали значну перевагу у вирішальний момент, ведучи з рахунком 18:14 і чинячи сильний тиск на хорватів. Завдяки стабільно сильній грі, господарі майданчику тримали «Младост» на безпечній відстані протягом усього фінального відрізка, вигравши перший сет з рахунком 25:18.

Другий сет був відзначений коливаннями в грі обох команд. Гості почали краще, ведучи 8:6, але «ПАОК» відреагував і переломив ситуацію, вирвавшись вперед з рахунком 14:11. Потім вже «Младост» змінила рахунок на 18:17 на свою користь, але «ПАОК» продемонстрував свою силу на заключному відрізку, в підсумку здобувши перемогу в сеті з рахунком 25:21.

У третьому сеті тренер «ПАОКа» Йошко Міленкоскі дав більше ігрового часу різним гравцям, сподіваючись зберегти конкурентоспроможний ритм. Знову вийшов збалансований сет, в якому «ПАОК» утримував лідерство (17:14). Не зіткнувшись більше з будь-якими серйозними загрозами з боку хорватів, грецька команда здобула перемогу в сеті з рахунком 25:20 і в матчі 3:0.

«Сьогодні ми провели хорошу гру. Хоча в першому сеті ми допустили кілька помилок на подачі, ми виправили їх і почали грати краще. Кожен сет був збалансованим, але в заключних моментах ми чинили більше тиску і забезпечили собі перемогу. Ми хотіли просунутися вперед, оскільки в матчі з «Міланом» на нас чекає серйозне випробування», - зазначив бельгійський діагональний «ПАОКа» Брем Ван ден Дріс, який став найкращим бомбардиром з 19 очками.

У наступному раунді «ПАОК» зіткнеться з італійською командою «Мілан» у форматі двох матчів на вибування: 12-14 грудня (вдома) і 19-21 грудня (на виїзді).

В іншому місці румунська команда «Крайова» також пройшла до 1/8 фіналу, як здобувши вирішальну перемогу з рахунком 3:1 (25-22, 23-25, 25-21, 25-20) в домашньому матчі проти волейболістів клубу «Раднички» із Сербії.

«Крайова»  vs «Раднички»

«Крайова» почала дуже рішуче, відірвавшись від суперників на 7 очок (17:10). І хоча команді гостей майже вдалося відігратися (23:21), господарі завершили сет, в якому, по суті, домінували, з рахунком 25:22 на свою користь. Другий сет пройшов по-іншому: «Раднички» з самого початку задавали темп (18:11), поки господарі майданчику з ентузіазмом не відігралися, навіть ненадовго перехопивши ініціативу (21:20). Видовищний сет завершився на користь сербської команди (25:23).

Ці два сети нагадали вболівальникам трилер з першого матчу, який завершився на тай-брейку перемогою «Радничок» з рахунком 30:28. Однак цього разу «Крайова» набула впевненості в наступних двох сетах, зумівши утримати невелику перевагу і в підсумку здобувши перемогу (25-21, 25-20) на очах у 700 захоплених глядачів.

«Це був важкий матч, і я вітаю своїх підопічних з тим, як вони впоралися зі своєю роботою. У нас були злети і падіння, але, врешті-решт, ми правильно підготувалися до цієї гри, і результат вийшов таким, якого ми прагнули», - прокоментував матч головний тренер команди «Крайова» Данут Паску.

«Вважаю, для нас це була хороша гра, особливо враховуючи, що нам бракувало важливого гравця, і я задоволений, оскільки хлопці боролися до кінця. В цілому, «Крайова» сьогодні була кращою командою», - сказав головний тренер клубу «Раднички» Алекса Брджович.

«Вважаю, що у нашої команди є великий потенціал, у нас були надзвичайно хороші моменти, але були і слабкі. Головне - подолати помилки у складні моменти. Проти «Радничок» було складно грати, але вважаю, що після цих двох матчів ми довели, що «Крайова» була кращою командою. Тепер ми маємо насолоджуватися наступними іграми», - зазначив аргентинський зв’язуючий і капітан румунської команди Хуан Ігнасіо Фінолі.

Наступним суперником румунів буде «Варта Завєрцє» з Польщі.