Чоловіча збірна України з волейболу вийшла у плей-оф чемпіонату світу-2022
06.12.2022

Чемпіонат світу з волейболу 2022. Чоловіки. Група А
31 серпня. Катовіце (Польща)
Україна – Пуерто-Рико – 3:1 (24:26, 25:19, 25:16, 25:19)

Перший сет вирішального матчу групового етапу пройшов у рівній боротьбі. Команди перевіряли один одного потужними атаками та подачами на виліт. Боротьба йшла до першої помилки, яку зробили українці: спочатку діагональний Василь Тупчій спрямував атаку поза межі майданчику, а потім Педро Моліна зробив ейс – 24:26.

У другому сеті “запрацював” український блок – 11:7. Комфортний відрив дозволив нашим спортсменам відчути себе впевнено та діяти більш різноманітно. Ризиковані подачі перетворювалися в ейси, а атаки “першим темпом” досягали своєї цілі – 15:11. Зрештою, підопічні Угіса Крастіньша не збавили темпу та завершили сет на свою користь – 25:19.

Третя партія розпочалася з переваги України – 3:1. Однак суперники всіма силами продовжували боротися за кожен м’яч – 8:8. В такі важливі моменти капітан нашої національної збірної Олег Плотницький, як на замовлення, здобував потрібні бали на подачі та в атаці. До слова, за весь матч він реалізував ? атак. Чудову гру у центрі сітки демонстрували блокуючі Максим Дрозд та Юрій Семенюк, а в діагоналі добре проявив себе Евгеній Кісілюк, який вийшов на заміну. Все це реалізовувалось з виважених передач Віталія Щиткова – 25:16

Українські вболівальники очікували, що четвертий сет стане останнім у цій грі. Втім пуерторіканці дуже хотіли завершити турнір, як то кажуть, на мажорній ноті – 10:12. “Підтягнутися” у рахунку вдалося на подачі Максима Дрозда – 16:14. Крапку у сеті та в матчі ефектним ейсом поставив пасуючий Віталій Щитков – 25:19 та 3:1.

Олег Плотницький вже третій матч поспіль є лідером атаки. Капітан нашої збірної набрав 19 очок. Стільки ж очок на рахунку сьогоднішнього іменинника Іллі Ковальова.

Cтартовий склад збірної України: Олег Плотницький (набрав 19 очок), Ілля Ковальов (19), Максим Дрозд (9), Юрій Семенюк (10), Василь Тупчій (2), Віталій Щитков (2), Дмитро Канаєв (ліберо). На заміну виходили: Евгеній Кісілюк (8).

В іншому матчі групи А Сербія у трьох сетах здолала Туніс – 3:0 (29:27, 25:15, 25:17) та вийшла в 1\8 фіналу з першого місця групи А. Україна посіла друге місце квартету А і також продовжить боротьбу за трофей.

Турнірна таблиця. Група А:
• Сербія – 3 перемоги, (3 матч), 9 очок
• Україна – 2 перемоги, (3), 6 очок
• Туніс – 1 перемога (3), 3 очки
• Пуерто-Рико – 0 перемог (3), 0 очок

Зображення видалено.

Пари плей-офф будуть сформовані за загальним рейтингом команд на груповому етапі за схемою 1-16, 2-15, 3-14, 4-13, 5-12 і т.д. Враховуватимуться місця, перемоги, кількість набраних очок, співвідношення партій та співвідношення м'ячів. У господарів турніру Польщі та Словенії автоматично будуть перші номери посіву.

Збірна України отримала 10-ий номер посіву. В 1\8 фіналу українці зіграють проти Нідерландів.