Чоловіча збірна України з волейболу програла Словенії у чвертьфіналі чемпіонату світу 2022
06.12.2022

Чемпіонат світу з волейболу 2022. Чоловіки. Плей-оф. 1\4 фіналу
7 вересня. Любляна (Словенія)
Словенія – Україна – 3:1 (18:25, 26:24, 25:19, 25:23)

7 вересня у Любляні відбулися перші матчі 1\4 фіналу чемпіонаті світу з волейболу серед чоловічих команд 2022.

Вперше в своїй історії у чвертьфіналі світового форуму зіграла і національна збірна України. Суперником українців став один з господарів турніру – команда Словенії.

Стартовий відрізок гри був за українськими волейболістам: ефективна гра на блоці та точні атаки Олега Плотницького та Василя Тупчія призвели до рахунку – 11:6. Натомість господарі все більше помилялися, а це, звичайно ж, було на користь підопічним Угіса Крастіньша. Переможну крапку у першому сеті потужним ударом поставив діагональний української команди Василь Тупчій – 25:18.

Початок другого сету був за господарями майданчика – 4:1. Однак, українцям нічого не завадило спочатку зрівняти рахунок – 12:12, а потім і вийти вперед – 14:12. Кінцівка сету видалася нервовою для обох збірних. Тривала безкомпромісна боротьба за кожен м’яч, яку зрештою виграла Словенія – 26:24.

Третій сет також був досить рівним поки на подачу не відправився капітан “синьо-жовтих” Олег Плотницький – 13:11. Однак, вщент заповнена словенськими вболівальниками 12 000 арена у Любляні, вела свою команду вперед. Збірна Словенії почала диктувати свій темп гри та змогла записати у свій актив ще один сет – 25:19.

У четвертій партії команда Георге Крецу продовжила тиснути українську збірну – 15:10. В той же час, наші волейболісти почали більше помилятися на подачі та в атаці. В результаті, словенці у піднесеному настрої завершили сет на свою користь – 25:23 та вперше вийшли у півфінал чемпіонату світу!

Найрезультативнішим гравцем сьогоднішнього матчу став капітан української команди Олег Плотницький. Він набрав 30 очок.

Cтартовий склад збірної України: Олег Плотницький (набрав 30 очок), Ілля Ковальов (10), Максим Дрозд (9), Юрій Семенюк (9), Василь Тупчій (12), Віталій Щитков (0), Дмитро Канаєв (ліберо). На заміну виходили: Юрій Синиця (0), Евгенія Кіслюк (0).

Українські волейболісти завершують свій виступ на чемпіонаті світу-2022! Зазначимо, що збірна України вдруге в своїй історії зіграла на світовому форумі та вперше увійшла до “вісімки” кращих команд світу!