Чоловіча збірна України з волейболу перемогла Туніс в матчі групового раунду ЧС-2022
06.12.2022

Чемпіонат світу з волейболу 2022. Чоловіки. Група А
29 серпня. Катовіце (Польща)
Україна – Туніс – 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

На старті турніру Туніс переміг пуерторіканців (3:0), а українці програли сербам (0:3). Тому, цей матч був вкрай важливим для обох команд у боротьбі за друге місце групи А. На даний момент Туніс посідає 16 місце світового рейтингу, а Україна – 24 місце. Однак, букмекери одноголосно ставили на перемогу підопічних Угіса Крастіньша. І не помилилися.

Стартова “шістка” нашої команди виявилася незмінною: Плотницький, Ковальов, Синиця, Тупчій, Семенюк, Дрозд та Канаєв в якості ліберо. Однак після потужного відриву суперника – 2:6, головному тренеру української команди Угісу Крастіньшу довелося змінити пасуючого Юрія Синицю на Віталія Щиткова. Той одразу спіймав темп гри та задіяв всіх нападників – 13:13. Крок за кроком, а точніше “блок за блоком” українці вийшли вперед – 20:16. “Синьо-жовті” зберегли свою перевагу та записали перший сет на свій рахунок – 25:21.

У другому сеті українці почували себе більше впевнено. Юрій Семенюк зроби два ейси, а його партнери по команді ефективно діяли на блоці – 8: 3. Натомість, волейболісти збірної Тунісу все більше помилялися, і в результаті “дарували” нашим волейболістам додаткові бали – 13:7. Підопічні Угіса Крастіньша продовжили домінувати на майданчику і в решті решт виграли його з рахунком 25:19.

У наступному епізоді гри капітан “синьо-жовтих” Олег Плотницький “розстріляв” суперника потужними ейсами, а Тупчій та Дрозд результативно атакували – 11:3. Все це супроводжувалося неабиякою підтримкою українського фан-сектору, яка надихала наших спортсменів і надавала впевненості. “Ефектно та швидко”, саме під таким девізом пройшла третя партія – 25:15 та 3:0 на користь збірної України!

Капітан національної збірної України Олег Плотницький продовжує бути лідером атаки. Цього разу нападник набрав 14 очок.

Cтартовий склад збірної України: Олег Плотницький (набрав 14 очок), Ілля Ковальов (7), Максим Дрозд (11), Юрій Семенюк (11), Василь Тупчій (12), Юрій Синиця (0), Дмитро Канаєв (ліберо). На заміну виходили: Віталій Щитков (1), Тимофій Полуян (0).

В іншому матчі групи А Сербія у трьох сетах здолала Пуерто-Рико – 3:0 (26:24, 25:21, 25:16) й надалі продовжує бути лідером квартету.

Турнірна таблиця. Група А:

• Сербія – 2 перемоги, (2 матч), 6 очок
• Україна – 1 перемога, (2), 3 очки
• Туніс – 1 перемога (2), 3 очки
• Пуерто-Рико – 0 перемог (1), 0 очок

Зображення видалено.

31 серпня о 21:30 українці зіграють проти збірної Пуерто-Рико. А серби зустрінуться з представниками Тунісу.