Чоловіча збірна України – у “Фіналі чотирьох” Золотої Євроліги 2023

Золота Євроліга-2023. Груповий етап. Група В

4 тур. Задар, Хорватія

11 червня (неділя)

Хорватія– Україна – 0:3 (17:25, 21:25, 22:25)

Стартовий склад збірної України: Тупчій, Щитков, Семенюк, Терьоменко, Ковальов, Плотницький, Канаєв (л), Бойко (л). На заміну виходили: Щуров, Полуян.

Перед стартом матчу в очі кинулась відсутність глядачів на трибунах арени Dvorana Krešimira Ćosića. Можливо, це позначилося на настрої хорватської команди, адже вони дуже “в’яло” розпочали матч четвертого туру групового раунду Золотої Євроліги 2023.

Як і у попереднього поєдинку, “синьо-жовті” одразу застосували свою потужну подачу, яка виявилася надскладною для господарів майданчика (4:0). До низки ейсів українці додали ефективні атаки Василя Тупчія, Олега Плотницького та перших темпів Дмитра Терьоменка і Юрія Семенюка (23:15). До того ж, протягом всього стартового сету Хорватія припускалася низки помилок. Саме “неподачею” суперник і завершив першу партію на нашу користь - 25:17.

Другий сет також спочатку проходив за сценарієм підопічних Угіса Крастіньша (17:11). Однак, хорвати змогли вчасно увійти в гру: кілька разів вони “збили” прийом та агресивно атакували (17:21). Втім, пасуючий Віталій Щитков сьогодні дуже чітко розумів кому і в який потрібно віддавати передачу. Спочатку він “загрузив” діагонального Василя Тупчія, а у вирішальний момент довірив атаку Іллі Ковальову - 25:21.

Третій сет видався трохи важчим для підопічних Угіса Крастіньша: вони збавили темп гри, натомість хорвати вміло скористалися цим та вперше в матчі здобули невелику перевагу (12:14). Але наші “козаки” вміють боротися за кожний м’яч та вкотре довели, що мають неймовірний бійцівський характер. Спочатку українці зрівняли рахунок (15:15 – 19:19), а згодом поставили блок та чудово зіграли у захисті (22:19). У кінцівці хорватські волейболісти знову помилилися, дозволивши українцям набрати 25-ий бал - 25:22 та 3-0 в результаті.

Для українських волейболістів це четверта поспіль “суха” перемога, яка забезпечує їм місце у “Фіналі чотирьох” Золотої Євроліги 2023. Раніше “козаки” здолали Північну Македонію (3:0), Хорватію (3:0), Бельгію (3:0). Наша команда продовжує очолювати турнірну таблицю групи В, маючи в активі максимальну кількість очок – 12.

ukraine

18 червня о 20:00 за київським часом наша збірна зіграє проти Бельгії. Матч відбудеться у польському місті Лодзь на “Арені Лодзь”. Вхід вільний!

Онлайн-трансляції всіх поєдинків за участю чоловічої та жіночої збірних України дивіться на youtube-каналі DIVISPORT.