Чоловіча збірна Бельгії здобула три очки в стартовому поєдинку Золотої Євроліги
28.05.2023
Бельгія vs Хорватія

У суботу, 27 травня, стартували змагання Золотої Євроліги з волейболу, і увага вболівальників по всьому континенту наразі прикута до виступів національних збірних. Цікавий для любителів волейболу матч був зіграний в чоловічій групі В, де Бельгія зустрічалася з дворазовим срібним призером чемпіонату Хорватією. У підсумку бельгійці здобули перемогу з рахунком 3-1 (25-17, 25-21, 23-25, 25-23).

«Червоні» стартували у неповному складі, оскільки їхній блокуючий Вут Д'Геер, що став чемпіоном Італії разом з «Трентіно», вибув з гри через травму пальця. Він потребує відновлення протягом декількох тижнів і не прийматиме участь у матчах Золотої Євроліги.

Перший сет розпочався з рівної гри, але незабаром Бельгія зуміла трохи відірватися від хорватської команди і отримати перевагу в п'ять очок. Надалі перевага бельгійців над командою гостей зросла до восьми очок (16-8) і їм вдалося утримувати лідерство до самого кінця сету, який Бельгія виграла з рахунком 25-17.

Збірна Хорватії посилила свою гру у другому сеті, але цього все одно було недостатньо для перемоги. З 13 вдалими атаками хорвати продемонстрували дійсно хорошу гру, але все одно трохи відстали від національної команди Бельгії. У підсумку господарі майданчику здобули ще одну перемогу в сеті з рахунком 25:21.

Третій сет, безумовно, був вдалим для хорватів, оскільки вони зробили три успішних блоки та оформили один ейс, що й принесло їм першу перемогу. Протягом усього сету Бельгія не дозволяла суперникам здобути суттєву перевагу, але Хорватія все ж таки перемогла  в цьому сеті з рахунком 23:25.

Бельгійці розуміли, що мають виграти наступний сет, щоб перешкодити Хорватії довести поєдинок до п'ятого, і їм це вдалося. Вони підтримували темп нарівні з гостями, але в середині сету зуміли відірватися від них і вийшли вперед на шість очок (20-14). Хорватії навіть вдалося скоротити відставання до 24-23, і її гравці мали хороший шанс зрівняти рахунок в матчі, але врешті-решт перемогу в сеті з рахунком 25-23 і в матчі з рахунком 3-1 здобули бельгійці.