Бразилія одержала другу перемогу в Нагої і зміцнила свої позиції
03.06.2023
Бразилія vs Домініканська Республіка

Домініканська Республіка вела важку боротьбу, але програла в чотирисетовому поєдинку.

Бразилія піднялася на друге місце в поточній турнірній таблиці волейбольної Ліги націй 2023 року завдяки  перемозі над Домініканською Республікою з рахунком 3-1 (27-25, 20-25, 25-21, 27-25) в матчі групи 2, що відбувся в Нагої в суботу. З двома перемогами та однією поразкою, маючи в активі сім очок, південноамериканки знаходяться в таблиці трохи нижче непереможних лідерів - Польщі. Команда з Карибського басейну завершила свою кампанію в Нагої, маючи по 2 перемоги та поразки, і чотири очки.

Домініканська діагональна Гайла Гонсалес стала найкращою бомбардиркою матчу. Вона посилила боротьбу своєї команди проти сильних суперниць, набравши 22 очки, з яких три на блоці і одне ейсом. Загалом домініканки були краще в блокуванні (14 проти 11 у Бразилії), причому сім із цих блоків зробили сестри Мартінес (чотири - Джинейрі та три - Бріелін). Догравальниця Ана Крістіна де Соуза знову стала найкращим бомбардиром збірної Бразилії, набравши 16 очок і наблизивши команду до перемоги.

У першому сеті Домініканська Республіка оговталася від дефіциту в чотири очки, який вона мала за рахунку 16-12, і поступово зрівнялася з Бразилією (23-23), що призвело до захоплюючого епілогу. Під час третього сет-пойнту бразилійка Ана Крістіна зробила блок, набравши дев'яте очко в своєму активі і останнє в першому сеті – 27-25.

У другому сеті за рахунку 8:8 лідерство остаточно захопили домініканки. Джинейрі Мартінес домінувала над сіткою і, нарешті, завершила серію з трьох очок непробивним блоком, третім у цьому сеті, принісши своїй команді перемогу в сеті 25:20 і зрівнявши рахунок у матчі.

Більшу частину третього сету вели в рахунку південноамериканки, іноді досягаючи переваги у чотири очки, але їхні суперниці продовжували боротися. За рахунку 18:18 у цьому сеті востаннє була зафіксована нічия. Надалі бразилійки знову вийшли вперед, і на першому їхньому сет-пойнті ліберо Наталія Араухо закрила сет з рахунком 25-21, коли домініканська гравчиня не змогла впоратися з м'ячем, який вона відправила вражаючим ударом.

У четвертому сеті Домініканська Республіка знову була досить конкурентоспроможна, щоб оговтатися від семиочкового відставання за рахунку 18-11. В основний час Бразилії навіть довелося відбити два сет-пойнти домініканок, перш ніж перетворити свій перший матч-пойнт в перемогу з рахунком 27:25 завдяки блокуванню діагональної Лорейни Да Сілва.

«Це було дивовижно! Інша команда так добре боролася, і ми знаємо, що грати проти Домінікани для нас складно, тому що ми дуже добре знаємо один одного. Вони дуже сильні, і, звісно, ми розраховували на важку гру, - сказала центральна блокуюча збірної Бразилії Ана Кароліна Да Сілва. - Ми знаємо, що можемо зупинити їх обороною, хорошим позиціонуванням і блокуванням, крок за кроком. Це те, що ми зробили, щоб здобути перемогу. Звісно, ми такі щасливі, що виграли цю гру, але це вже в минулому. Ми продовжуємо наш шлях...»

Бразилія завершить свій виступ в Нагої в неділю матчем проти новачків – збірної Хорватії, які не мають жодної перемоги, в той час як наступна гра домініканців в Лізі націй відбудеться через 10 днів, 13 червня, проти непереможеної на даний момент Польщі в матчі групи 3 в Гонконзі (Китай).

Решта ігор, запланованих на 3 червня, включає ще два матчі в Нагої: Китай зіграє проти Нідерландів о 9:40 за київським часом, а Болгарія зустрінеться з Японією о 13:10. Програма групи 1, змагання якої відбуваються в Анталії, включає матчі між Польщею та Сербією о 14:00 за київським часом, між Сполученими Штатами та Кореєю о 17:00 та між господарями турніру Туреччиною та чинними чемпіонами ВНЛ Італією о 20:00.