Болгарія зламала опір Словенії на чемпіонаті Європи (U-20) в Софії
10.08.2024
Збірна Болгарії U20

Волейболістки Болгарії здобули другу перемогу на чемпіонаті Європи серед дівчат до 20 років. У четвертому матчі першої групи, змагання якої проходять у Софії, господарки здобули перемогу над дуже наполегливою командою Словенії на тай-брейку – 3:2 (24-26, 25-15, 26-24, 23-25, 15-9). Таким чином, актив болгарської команди наразі складає дві перемоги та дві поразки.

Словенські волейболістки продемонстрували надзвичайно бойовий характер, борючись за кожен м'яч і здійснивши кілька вражаючих сейвів. Поєдинок був багатим на гострі моменти і тривав 123 хвилини.

Болгарія vs Словенія

Словенки розпочали перший сет з ривка 0:5. І хоча господарки намагалися їх наздогнати (5:9), невдовзі дистанція між командами досягла 7 очок (5:12). Болгарки змогли перервати негативну серію, команди обмінювалися очками, але різниця близько 5 пунктів залишалася тривалий час. Втім господаркам все ж таки вдалося наблизитися до суперниць, завдяки серії з 3 очок та ейсу (17:19), і тренер Словенії попросив тайм-аут. Після невдалої атаки словенок команди розділяло вже лише одне очко, однак помилка в захисті тоді завадила болгаркам зрівняти рахунок. Невдовзі їм це вдалося завдяки ейсу Боряни Ангелової (22:22). Вдруге нічия в партії була зафіксована за рахунку 24:24, після дуже тривалого розіграшу з багатьма сильними сейвами по обидва боки сітки. Словенія першою досягла сетболу і врешті-решт виграла перший сет з рахунком 24:26.

Перші два очки у другій частині були за болгарською командою, після помилки Словенії перевага господарок збільшилася до 4:1, а після першої атаки – до 6:2, що змусило тренерський штаб суперниць взяти тайм-аут. Але навіть після нього болгарки реалізували три поспіль очки (9:2). Господарки утримували перевагу до кінця сету, крапку в якому поставили ейсом з рахунком 25:15.

Словенки двічі вели у рахунку на початку третьої партії, і болгарки мусили їх наздоганяти, відчуваючи серйозні труднощі при прийомі. За рахунку 3:7 Борислав Крачанов взяв тайм-аут, після якого його підопічні змогли зупинити серію словенок і навіть скоротити відставання до 2 очок (6:8). Хоча за рахунку 9:10 Златанова припустилася помилки на подачі, невдовзі болгаркам таки вдалося зрівняти рахунок (12:12). Перелом настав після блоку Дудової та влучної атаки Златанової (15:14). Потім блок останньої вивів господарок вперед (17:14), але словенки зрівняли рахунок за допомогою ейсу – 17:17. За рахунку 19:19 болгарки здобули два поспіль очки і тренерський штаб Словенії попросив тайм-аут. Це принесло користь команді, яка здійснила серію з 5 очок і досягла сетболу за рахунку 21:24. Однак болгарки двічі не дозволили суперницям завершити сет, Коєва зрівняла рахунок (24:24), Боряна Ангелова вивела господарок вперед, а потім Дудова принесла переможне очко, що дозволило їм вийти вперед у матчі.

Четвертий сет почався напружено з обміном очок, але з невеликою перевагою для болгарок. Словенки показали дуже наполегливу гру та зуміли зрівняти рахунок (6:6), а трохи пізніше вийти вперед (7:8). Але болгарки відповіли серією з 3 очок, і поєдинок ставав все більш захоплюючим завдяки сильній грі з обох сторін. Господарки змогли відірватися на 3 очки (16:13), і тренерський штаб Словенії відреагував тайм-аутом. Але це не допомогло, і перевага болгарок збільшилася (18:13). Другий тайм-аут для словенської команди був взятий за рахунку 20:16. Після того, як словенки скоротили відставання до 2 очок (21:19), тайм-аут знадобився вже наставнику болгарської збірної. Після двох невдалих атак господарок рахунок став рівним (21:21). Словенія також помилилася в наступній атаці, але все ж таки відігралася і Крачанов використав другий тайм-аут. Завдяки вдалому блоку Словенія отримала сетбол, і хоча Коєва повернула надію болгаркам (23:24), вона тривала недовго: словенки успішно реалізували атаку та зрівняв рахунок у матчі – 2:2.

Напруженість збереглася і на тай-брейку. Словенія повела 4:1, болгарський тренер взяв тайм-аут. Господарки не здавалися і зрівняли рахунок (5:5), але знову були змушені наздоганяти суперниць, які здобули два нових очки. Після блоку Дудової рахунок став 7:7, а помилка в атаці Лаври Кріжанич вперше принесла болгаркам перевагу. Після того, як Златанова пробила по діагоналі (9:7), тренерський штаб Словенії використав тайм-аут. Нову атаку Златанової зупинив словенський блок, але болгаркам вдалося втримати крихку перевагу. Блок Дудової збільшив різницю до 3 очок, атака Ніколової додала ще одне очко в актив болгарок, а ще два пункти від Златанової призвели до матч-пойнту за рахунку 14:9, і Кайя Ніколова при першій же нагоді реалізувала переможне очко.

Болгарка Іва Дудова завершила гру з 20 очками і стала найкращою бомбардиркою матчу. Вікторія Коєва фінішувала з 18, а Марія Златанова і Кая Ніколова додали ще 15 і 14 очок відповідно.

У словенок найбільшу результативність продемонструвала Ліра Пукл Вердел (19 очок), Єва Кнежевич набрала 11, Тані Юрич – 10.

Болгарки перевершили суперниць в атаці (60 проти 47), а за іншими показниками команди були майже рівні: обидві набрали по 8 очок ейсами, а також 13 (Болгарія) та 12 (Словенія) на блоці. На помилках суперниць болгарки отримали на одне очко більше (27 проти 26).

У суботу, 10 серпня, Болгарія зустрінеться з Нідерландами. Матч знову розпочнеться о 17:30. Словенки гратимуть з бельгійками п’ятьма годинами раніше.