Болгарія здолала Корею, здобувши другу перемогу в Лізі націй
28.06.2023
Збірна Болгарії

Жіноча збірна Болгарії здобула перемогу над приймаючою країною Кореєю з рахунком 3:1 (25-22, 25-18, 24-26, 25-15) в її першому матчі групи 5, що пройшов в Сувоні у вівторок. Ця перемога стала другою для Болгарії у волейбольній Лізі націй цього року і, завдяки ній, вона обігнала Хорватію в поточній турнірній таблиці і повернулася в безпечну позицію. Болгарія, яка має 8 очок, і Хорватія, яка набрала 6, займають 14-е і 15-е місця відповідно, обидві з 2 перемогами та 7 поразками. Для збірної Кореї, яка посідає 16-е місце і якій, як приймаючій країні, не загрожує виліт, це був лише другий сет, який її гравчиням вдалося виграти в дев'яти матчах з початку турніру.

Болгарія vs Корея

Болгарія перевершила Корею в блокуванні (13 проти 4), причому 7 з цих блоків – на рахунку центральної блокуючої Міри Тодорової, яка набрала 16 очок за матч. Діагональна Радостіна Марінова стала найкращим бомбардиром збірної, заробивши 19 очок. Догравальниця Марія Йорданова набрала ще 18, у тому числі завдяки 3-ом ейсам. Найкращим бомбардиром Кореї стала діагональна Кім Деун, яка також заробила 19 очок.

Завдяки підтримці вболівальників та чудовій грі Кім Деун, Корея перехопила ініціативу на початку першого сету і здобула перевагу в 3 очки. Болгарія наздогнала суперниць за рахунку 8-8, і надалі жодній з команд не вдавалося відірватись від суперниць до рахунку 21-22 на користь Кореї. У цей момент збірна Болгарії здобула 4 очка поспіль, завершивши сет з рахунком 25-22 завдяки успішному блоку догравальниці Олени Бечевої.

Другий сет видався дуже напруженим, обидві команди кілька разів здобували перевагу. Але за рахунку 17-17  болгарки здобули 6 очок поспіль завдяки чудовим подачам Марії Йорданової. Незабаром після цього Радостіна Марінова завершила сет з рахунком 25-18.

Збірна Кореї відмінно зіграла в подачі, що змінило ситуацію в не менш напруженому третьому сеті. Як і в попередньому, перевага кілька разів переходила з рук в руки. Корейська зв’язуюча Кім Даін зробила 3 ейси. Під час однієї з її серій подач збірна Кореї набрала 6 очок поспіль і здобула перевагу 14-10. Завдяки чудовій грі Міри Тодорової як в атаці, так і в блокуванні, Болгарія відігралася і отримала мінімальну перевагу 24-23, але корейські волейболістки заробили 3 очки поспіль і, завдяки ейсу догравальниці Пхе Син-джу, виграли сет.

Корея розпочала четвертий сет з переваги 2-0, але це була її остання перевага в грі. Очолювана Йордановою та Маріновою, збірна Болгарії перехопила ініціативу і вже не втратила її. Після рахунку 18-15 Болгарія заробила 7 очок поспіль і виграла останній сет з рахунком 25-15.

«Ця перемога дійсно важлива для нас, тому що ця гра вирішувала, чи залишимося ми в Лізі націй, чого ми прагнули з самого початку, і я дуже щаслива, що нам дійсно вдалося досягти цієї мети, - сказала Міра Тодорова після гри. -Ми відчайдушно боролися. Для мене найважливішим було те, що ми не здалися після третього сету. Ми ніколи не втрачали рішучості, і це допомагало нам. Обидві команди відмінно грали в обороні, тож було дійсно важко провести успішну атаку».

У своїх наступних матчах у четвер Болгарія прийме олімпійських чемпіонів США о 9:30 за київським часом, а Корея зустрінеться з Домініканською Республікою о 13:00.

Німеччина vs Домініканська Республіка

Першим матчем групи 5 в Сувоні стала зустріч Німеччини і Домініканської Республіки, яку німкені виграли з рахунком 3:1 (25-19, 25-18, 18-25, 25-21). Німецька команда наразі має 7 перемог, 2 поразки і 19 очок, та посідає 3 місце, в той час як Домініканська Республіка знаходиться на 11-му з 3 перемогами, 6 поразками і 7-ма очками. Ханна Ортман і Лена Стігрот стали найкращими бомбардирками переможців, набравши 20 і 19 очок відповідно, в той час як найкращою бомбардиркою Домініканської Республіки стала Браєлін Мартінес, яка заробила 21 очко.