Болгарія здобула переконливу перемогу над Швецією на Євро-2024 (U-20)
05.08.2024
Збірна Болгарії U20

Болгарія здобула переконливу перемогу на чемпіонаті Європи-2024 серед дівчат молодше 20 років, здолавши Швецію з рахунком 3:1 (21:25, 25:16, 25:10, 25:14). Лише у першому сеті статус господарок турніру мав психологічний вплив на команду під керівництвом Борислава Крачанова. Після нього болгарки повністю домінували і здобули перемогу в кінці.

Перший сет розпочався досить рівно. Але Швеція дуже швидко вийшла вперед в рахунку (8:5) перед своїми 50-ма вболівальниками. Довгий час скандинавки утримували перевагу і навіть збільшили її до (14:10). Болгарія зрівняла рахунок (21:21), втім Швеція набрала чотири очки поспіль і виграла сет. Вісім помилок на подачі мали серйозний вплив на результат болгарської команди.

Болгарія vs Швеція

Другий сет мав зовсім інший вигляд. Розлючені несподіваним результатом першого сету, болгарки дуже швидко повели з рахунком 4:1. Після цього їхня перевага стала гнітючою для суперниць – 9:2. До кінця сету Болгарія багато разів відривалася від Швеції на 10 очок. Врешті-решт болгарки здобули перемогу з дев'ятиочковою перевагою – 25:16, на відміну від першого сету, не допустивши жодної помилки на подачі.

У третьому сеті болгарки довели, що більше не дозволять собі слабкості першого. Вийшовши вперед 4:2, вони збільшили перевагу до 7:4. Болгарія вже повністю володіла ініціативою і дистанція між командами продовжувала зростати – 15:8. Швеція запросила тайм-аут, але доля сету вже була вирішена. Замість завершення  серії блок Іви Дудової довів рахунок до 16:8. Перевага болгарок стала найбільш переконливою у матчі – 20:8. І вони з легкістю її зберегли і навіть збільшили – 25:10.

Третій сет болгарки розпочали з ривка 3:0, показавши, в якому напрямку розвиватиметься матч. Вони продовжували нарощувати перевагу до 10:5, а зрештою і до приголомшливої 20:9. У підсумку збірна Болгарії здобула перемогу з рахунком 25:14 і виграла матч.

Завтра Болгарія гратиме свій другий матч на чемпіонаті Європи проти Бельгії знову о 17:30.