Аргентина здолала Бельгію у матчі відбору до Олімпіади в Сіані
04.10.2023
Збірна Аргентини

Канада здобула третю перемогу і піднялася на друге місце в турнірній таблиці.

У міру того, як загострюється боротьба у волейбольному відбірковому турнірі на Олімпійські ігри, що проходить в Сіані, два головних претендента на путівки від групи C, Аргентина і Бельгія, в середу зійшлися в епічній п'ятисетовій битві.

Аргентина vs Бельгія

Під керівництвом догравальника Факундо Конте, аргентинці вийшли з неї переможцями і обійшли своїх європейських суперників у поточній турнірній таблиці. Фаворити – поляки продовжують залишатися непереможеними, а Канада піднялася на друге місце, здолавши господарів турніру - китайців, в той час як Болгарія залишилася в межах досяжності від бажаних місць на Ігри-2024 в Парижі після перемоги над Нідерландами у трьох сетах.

Здобувши перемогу в перших двох сетах, Аргентина не зуміла завершити матч у третьому, дозволивши бельгійцям зрівняти рахунок і довести гру до п'яти сетів. Проте, аргентинці все ж таки відсвяткували важливу перемогу на тай-брейку, вигравши матч з рахунком 3-2 (25-22, 25-23, 18-25, 21-25, 15-13).

У дуже конкурентному першому сеті Аргентина здобула перевагу лише після рахунку 19:19 і невдовзі перемогла. Поступаючись в першій половині другого сету, Бельгія на деякий час захопила ініціативу, але Аргентина її наздогнала і після рахунку 19:19 знову відірвалася, завершила сет на свою користь і подвоїла перевагу у матчі. Проте в третьому сеті, після рахунку 8:8, бельгійцям нарешті вдалося вийти вперед і утримувати перевагу до кінця четвертого, зрівнявши рахунок в матчі і продовживши гру до п'ятого сету. На тай-брейку аргентинці відігралися після початкового відставання від бельгійської команди з рахунком 5:2 і, на чолі з зірковим догравальником Факундо Конте, перехопили ініціативу і довели справу до перемоги з рахунком 15:13, коли центральний блокуючий Агустін Лозер здобув вирішальне очко.

У загальному рахунку в матчі Бельгія перевершила Аргентину і в атаці (63 проти 62), і в подачі (4 проти 3 ейсів), і в точності (30 проти 34 невимушених помилок), в той час як переможці переграли своїх суперників у блокуванні (9 проти 7). Продемонструвавши 66% успішності в атаці, Факундо Конте став найкращим бомбардиром збірної Аргентини з 21 очком, два з яких він здобув на блоці. Агустін Лозер додав ще 14, включаючи три на блоці, тоді як центральний блокуючий Ніколас Зерба та діагональний Бруно Ліма набрали по 11 очок. Бельгійський діагональний Ферре Реггерс набрав у матчі найбільше очок - 27. Він виконав три блоки та атакував з ефективністю 62%. Догравальник і капітан Сем Деру відзначився 21 очком за збірну Бельгії. Ще 12 здобув центральний блокуючий Пітер Кульман.

Після цієї гри Аргентина посідає третє місце з 3 перемогами, однією поразкою і вісьмома очками. Також з вісьмома очками, але маючи по 2 перемоги і поразки, Бельгія знаходиться на четвертому місці.

Канада vs Китай

Канада випередила їх обох з 3 перемогами, однією поразкою і дев'ятьма очками, обігравши господарів турніру - китайців в останньому матчі дня в Сіані. Реалізувавши чотири ейси та 16 атак, догравальник Стівен Маар набрав у матчі 20 очок, зробивши найбільший внесок у перемогу канадців з рахунком 3:0 (25-19, 25-22, 26-24). Продемонструвавши вражаючий показник успіху (77%), інший догравальник Ерік Лоппкі набрав в атаці 17 очок на користь збірної Канади. Його колега з Китаю Ю Юаньтай став найрезультативнішим гравцем у команді господарів, набравши 14 очок.

Болгарія vs Нідерланди

Болгарія, яка посідала перед турніром 30-е місце в світі, найнижче в групі, здобула ще одну вражаючу перемогу, цього разу з рахунком 3:0 (25-23, 25-21, 30-28), над командою Нідерландів, що знаходиться на 10  місці. Завдяки цьому болгари піднялася на п'яте місце турнірної таблиці з 2 перемогами, 2 поразками і шістьма очками, випередивши Нідерланди, що посідають шосте місце (1 перемога, 3 поразки і чотири очки), і Китай, який розмістився на сьомому (1 перемога, 3 поразки і три очки).

Четверо болгарських гравців досягли двозначних результатів. Найбільший здобуток мав діагональний і капітан команди Цветан Соколов - 13 очок, включаючи три блоки. Центральний блокуючий Ніколай Колев вразив шістьма блоками, набравши в цілому 11 очок. Догравальники Мартін Атанасов і Александар Ніколов фінішували з 11 і 10 очками відповідно. Голландський зірковий діагональний і капітан Німір Абдель-Азіз став найкращим бомбардиром матчу, набравши 16 очок.

Польща vs Мексика

Незважаючи на деякі складності, з якими зіткнулася Польща у середу в матчі проти Мексики, яка ще не здобула жодної перемоги, полякам вдалося виграти з рахунком 3:0 (25-21, 25-19, 25-14) і залишитися на вершині турнірної таблиці з 4 перемогами і 10 очками. Їхній догравальник Томаш Форнал став найкращим бомбардиром матчу, набравши 10 очок, включаючи три блоки і ейс.