У неділю «Мілан» вперше в історії боротиметься за перемогу в Лізі чемпіонів
30.04.2024
«Мілан»

Неділя, 5 травня, стане історичним днем для «Мілану», який вперше візьме участь у Суперфіналі жіночої Ліги чемпіонів ЄКВ.

Італійська команда бере участь у найпрестижнішому європейському турнірі лише втретє і в цьому сезоні вона вперше пройшла далі чвертьфіналу. У неділю в Анталії вона зустрінеться з «Імоко», і намагатиметься стати 27-ю командою, яка завоювала престижний трофей, а також першою командою, яка виграла змагання, вперше потрапивши до фіналу, відтоді як в сезоні-2018/19 це зробила італійська «Ігор Горгондзола».

«Мілан»

Це не означає, що «Мілан» не мав успіху на європейській арені: італійки виграли Кубок виклику 2018/19 та Кубок ЄКВ 2020/21 під керівництвом нинішнього головного тренера Марко Гаспарі. Отже, ця команда вже має досвід перемог у європейських змаганнях, і тепер на неї очікує найважливішій фінал в її історії.

«Мілан»

В цьому сезоні «Мілан»  виграв вісім з десяти своїх матчів в Лізі чемпіонів ЄКВ, причому обидві поразки, яких він зазнав у змаганнях до цього часу, були від турецьких клубів: «Вакіфбанк» здолав італійок з рахунком 3:2 на груповому етапі, а «Фенербахче» з рахунком 3:1 у другому півфінальному матчі. Ця поразка призвела до «золотого сету», який «Мілан» виграв з рахунком 15-11 і забезпечив собі місце у фіналі.

«Мілан»

Це буде лише другий раз, коли гравчині «Мілану» зіткнуться з італійськими суперницями у Лізі чемпіонів ЄКВ. Єдиним попереднім випадком, коли вони грали зі співвітчизницями на цьому турнірі, був поєдинок з їхніми недільними опонентками «Імоко», у чвертьфіналі сезону 2021/22, який закінчився невдачею для команди з Мілану, тоді як «Імоко» дійшла до Суперфіналу.

«Мілан»

У цьому сезоні «Мілан» і «Імоко» зустрічалися чотири рази - у фіналах Суперкубка  та Кубка Італії й двічі в регулярному сезоні італійської жіночої волейбольної ліги серії А1, та на жаль для міланок, вони програли у всіх чотирьох випадках з рахунками 3:1, 3:2, 3:1 і 3: 0 відповідно. Тому, звісно, вони прагнуть реваншу.

«Мілан»

У цьому сезоні «Мілан», який протягом кількох останніх сезонів зазнавав невдачі в боротьбі за титул чемпіонки Італії, покращив свій склад, і найгучнішим його придбанням стала італійська суперзірка Паола Егону.

«Мілан»

Егону досягла неймовірного успіху в Лізі чемпіонів ЄКВ, вигравши три з попередніх чотирьох суперфіналів, причому в кожному з чотирьох вона була найбільш результативною. Наразі вона посідає третє місце в рейтингу бомбардирок Ліги чемпіонів цього сезону і неодмінно мала найкращий результат, коли команди зустрічалися в цьому сезоні.