«Ті-Волей» завоювала історичний титул чемпіонки жіночої ліги Австрії
30.04.2024
«Ті-Волей»

У сезоні, який увійде в історію, команда «Ті-Волей» з Інсбрука вперше в історії стала чемпіонкою Австрії з волейболу серед жінок. Вона завершила фінальну серію чемпіонату проти володарок титулу та місцевих конкуренток - команди «Лінц-Штег» - перемогою з рахунком 3-1 (17-25, 25-21, 25-23, 25-20), вигравши серію з рахунком 3:1 за перемогами. Цей тріумф завершив справді ідеальний сезон для команди, яку тренує кубинський фахівець Рохеліо «Роу» Ернандес, оскільки у вересні «Ті-Волей» вже завойовувала Суперкубок, а два місяці тому - Кубок Австрії з волейболу. У минулому сезоні волейболістки «Лінц-Штег» виграли всі чемпіонські титули, доступні в Австрії.

«ТІ-Воллей»

Команди від самого початку вели напружену боротьбу, у якій було багато видовищних розіграшів, але й помилок, яких можна було б уникнути, також не бракувало. Чинні чемпіонки спочатку діяли більш послідовно і завдяки дуже гарному прийому відірвалися від суперниць, змінивши рахунок з 10-10 до 15-11. Це заклало основу для їхньої перемоги в першому сеті.

«Лінц-Штег» vs «ТІ-Воллей»

Але у другому домінував «Ті-Волей», який часом мав комфортну перевагу в цілих сім очок. Після 53 хвилини в матчі була встановлена нічия.  Третій сет інсбрукчанки також розпочали краще, ведучи з рахунком 7-3 і 12-8. Однак цього разу «Лінц-Штег»  завдав удару у відповідь і після серії 5:0 рахунок раптово став 18:15 на користь господарок. Гравчиням з Тіролю вистачило витримки і врешті-решт вони довели рахунок до 2:1. Четвертий сет також проходив у рівній боротьбі. Команда гостей блискавично розпочала партію (5:1), але потім волейболістки «Лінц-Штега» помінялися з ними ролями (11: 9). Лідерство кілька разів переходило від команди до команди, перш ніж французька догравальниця Марі Нево здобула чотири матч-боли для «Ті-Волей». Польська догравальниця і капітан Мартіна Вальтер використала перший з них і принесла команді перший в історії чемпіонський титул.

«Ми провели чудовий сезон. Титул – це нагорода. Після матч-пойнту ми відчули величезне полегшення. Ми будемо просто насолоджуватися цим вечором!» - сказала капітан команди «Ті-Волей» Мартіна Вальтер.

«Сьогодні здійснилася мрія. Був великий тиск. Неймовірно, так здорово, що нам вдалося це зробити! Обидві команди грали добре, незважаючи на злети і падіння. Я б не повірила в це на початку сезону, але ми провели його чудово», - поділилася зв’язуюча «Ті-Волей» Крістіна Платтнер.

«ТІ-Воллей»

«У мене немов камінь з душі звалився. В останньому сеті я майже не торкалася м'ячів, так що це була справжня боротьба. Я дуже пишаюся командою. Я б не проміняла вихід у фінал ні на що інше в світі, але це було не тільки захоплююче, але й дуже виснажливо», - зазначила ліберо «Ті-Волей» Єва Штабентайнер.

«Звісно, ми засмучені і розчаровані, але гравчині з Інсбрука провели відмінний сезон і заслужили перемогу. Вони не повинні були вести в серії з рахунком 2:0, це була перша помилка з нашого боку. Ми показали дуже хорошу гру, але вони були трохи кращими», - прокоментувала центральна блокуюча і капітан команди «Лінц-Штег» Софі Маас.