«Фрідріхсгафен» наблизився до чвертьфіналу Ліги чемпіонів, обігравши «Тур»
08.02.2023
«Фрідріхсгафен»  vs «Тур»

Розіграш квитків до Ліги чемпіонів ЄКВ серед чоловіків продовжився сьогодні ввечері. Французький «Тур» приймав «Фрідріхсгафен» в домашньому поєдинку плей-оф. Це була непроста гра для господарів майданчику, оскільки лише за кілька хвилин до першого свистка їхній капітан і зв’язуючий Желько Чорич отримав травму. «Фрідріхсгафен», у складі якого виступають Жига Штерн і Міхал Суперлак, здобув важливу перемогу 0:3 (23-25, 21-25, 21-25) і на крок наблизився до чвертьфіналу чоловічої Ліги чемпіонів.

Під час розминки капітан «Туру» Желько Чорич отримав травму, тому на заміну вийшов Гері Шовен. Вступний сет розбурхав місцевих шанувальників. Місцеві фаворити «Тур» і «Фрідріхсгафен» наполегливо боролися за кожне очко, демонструючи захоплююче волейбольне шоу, але у вирішальній частині вдала атака Жигі Штерна закрила сет на користь команди гостей на 31-й хвилині гри. Штерн був лідером «Фрідріхсгафена» (7 очок і 67% в атаці) з надійною підтримкою Міхала Суперлака (5 очок). Абубакар Драме Нето зробив свій внесок, набравши вражаючі 10 очок за «Тур».

Команда під керівництвом тренера Марка Лебедєва зберегла набраний темп, достроково вийшовши вперед з рахунком 8-3. Хоча «Тур» відігрався і скоротив дистанцію завдяки українському центральному блокуючому Дмитру Терьоменко, цього було недостатньо, щоб здолати гостей, які виграли цей відрізок з рахунком 25-21.

У третій частині знову домінував «Фрідріхсгафен» на чолі зі своїм супердуетом Штерн і Суперлак. Однак, коли команда з Німеччини повела з рахунком 21:18, господарям вдалося тричі поспіль успішно атакувати і зрівняти рахунок. Це була велика заслуга Абубакара Драме Нето, який подав два ейси. Це вселило надію в уболівальників господарів майданчику, але лише на коротку мить, оскільки Воджин Касік на подачі знову порушив рівновагу, і «Фрідріхсгафен» завершив гру з рахунком 25-21.

Жига Штерн очолив рейтинг бомбардирів, набравши 17 очок, у тому числі 15 забійних м’ячів (65% успіху в атаці), 1 ейс і 1 блок. Міхал Суперлак набрав 11 очок, а визнаний уболівальниками кращим гравцем групового етапу Абубакар Драме Нето  здобув 14 очок у складі «Туру». Вирішальний повторний матч відбудеться 15 лютого.

Зображення видалено.

«Ми очікували дуже важкого матчу. Результат неймовірний. Те, що я пам'ятаю, - це не мій особистий виступ, а виступ команди. Сьогодні всі грали дуже добре. Не пощастило «Туру», який втратив свого зв'язуючого прямо перед грою», - прокоментував  Жига Штерн, MVP та гравець «Фрідріхсгафена».

"Сьогодні ввечері дечого не вистачало. Не вистачало автоматизму. Німці подавали дуже добре. У них відмінна якість подачі і прийому. Це важко. Сьогодні це правда одного матчу: це не обов'язково правда наступного », - сказав .Гері Шовен, гравець «Туру».