Турецька «Еджзаджібаші» подолала польську «Хемік Поліце» у жіночій Лізі чемпіонів
13.01.2023
«Еджзаджібаші»

Суперництво в 3-му матчі жіночої Ліги чемпіонів ЄКВ 2023 року продовжилося ввечері 11 січня чотирма захоплюючими матчами. Однією з найяскравіших подій став поєдинок «Еджзаджібаші» і «Хемік Поліце». Після програного першого сету турчанки зібралися та здобули перемогу над польськими чемпіонками із рахунком 3-1 (22-25, 25-14, 25-20, 25-17), що зробило їх непереможними лідерками групи E.

Матч між «Еджзаджібаші» та «Хемік Поліце» був цікавим ще й тим, що Ферхат Акбаш, який очолює турецьку команду з 2021 року, раніше був тренером чемпіона Польщі.

Зустріч двох до того часу непереможних команд у групі E, що відбувалася у Стамбулі, розпочалася набагато краще для гостей. Чемпіонки Польщі від початку повели в рахунку 8:5, граючи більш стабільно, тоді як гравчині «Еджзаджібаші» допустили багато помилок (9 в дебютному сеті). Команда гостей на чолі з Йованою Бракочевич, яка набрала 7 очок у першому сеті, залишалася лідером до його завершення і отримала перемогу з рахунком 25-21.

Поразка стала холодним душем для господарів, які повернулися на майданчик, прагнучі позбутися спогадів про невдалий старт. Тож «Еджзаджібаші» швидко повів у рахунку 7-2. Команда під керівництвом тренера Ферхата Акбаша протягом сету домінувала на майданчику і блокувала своїх суперниць, набравши на цьому 8 очок. Місцеві фаворитки здобилу перевагу в 11 очок за рахунку 16-5 і завершили сет перемогою 25-14. Майя Огненович показала добре збалансовану гру та зробила свій внесок, набравши 4 очки.

Третя частина була найбільш змагальною, доставивши вболівальникам масу емоцій. Волейболісткам «Хемік Поліце» доводилося боротися під час прийомів (32%), але вони вражали своїми сейвами, тож «Еджзаджібаші» записав на свій рахунок тільки 36% в атаці. Однак, незважаючи на сміливість «Хеміка», саме «Еджзаджібаші» виграв сет 25-20. Гравчині турецької команди зберегли темп, будучи достатньо зосередженими, щоб здобути перемогу з 3 очками.

Саманта Фабрис була в своєму класі, набравши 8 очок і показавши 64% в атаці. В один з моментів чемпіонки Польщі не змогли відновити свій ритм. Матч завершили переможні блоки Шинед Джек та Саманти Фабріс.

Саманта Фабрис очолила рейтинг бомбардирів з 19 очками, включаючи 18 забійних м’ячів (51%) і 1 блокшот, тому не дивно, що саме її знову назвали MVP (найціннішим гравцем). Джек Шинед показала дуже хорошу гру, набравши 11 очок та показавши вражаючий блок (5 очок у цьому елементі). Йована Бракочевич з «Поліце» також набрала 19 очок.

У групі D «ЛКС Лодзь» на очах у своїх домашніх уболівальників у Польщі розгромив Стамбульський «Фенербахче» і піднявся на 1-е місце в турнірній таблиці. У Лодзі все залежало від командних зусиль, оскільки п'ять гравців набрали двозначні бали.

У групі А волейболісти «Мюлуз» здобули свою першу перемогу, обігравши угорську «Вашаш Обуда». Також румунська «Тирговіште» здобула першу перемогу, обігравши на виїзді болгарську «Марицю».