Аргентина зустрінеться з Італією у фіналі чемпіонату світу серед юнаків до 17 років
30.08.2024
Аргентина vs Іспанія

Італія та Аргентина битимуться у фінальному матчі за золоту медаль, який визначить першого в історії переможця чемпіонату світу з волейболу серед юнаків до 17 років. У п'ятницю вони перемогли відповідно Китайський Тайбей та Іспанію в півфіналах першого розіграшу турніру, який проходить у Софії. Фінал у суботу розпочнеться о 20:00 за київським часом. Китайський Тайбей та Іспанія змагатимуться за бронзу о 17:00.

У першому півфіналі в п'ятницю Італія знайшла спосіб зупинити найкращого бомбардира чемпіонату та пробилася до фіналу, розгромивши Китайський Тайбей з рахунком 3-0 (25-18, 26-24, 25-18). У другому сеті азійська команда була близька до того, щоб переломити хід поєдинку, ведучи 23:21, але європейці вистояли і змогли здобути перемогу в трьох сетах доклавши значних зусиль у всіх елементах гри, але особливо в подачі (5 ейсів проти 1) та блокуванні (10 блоків проти 4). Їхній діагональний та капітан Мануель Златанов зробив чотири ейси та завершив матч з 19 очками, тоді як діагональний Федеріко Аргано додав ще 17, три з яких блоками. Основний нападник Китайського Тайбею Хуанг Пін-Єн, який на даний момент є найкращим бомбардиром чемпіонату, набрав лише 14 очок у грі проти Італії, що є його найнижчим показником в одному матчі з початку турніру. Цього разу він поділив звання найрезультативнішого гравця команди з центральним блокуючим Пан Шанг-Ю.

Італія vs Китайський Тайбей

«Я такий щасливий! Ми у фіналі чемпіонату світу! Більше нічого не можу сказати – я просто в захваті! – сказав Федеріко Аргано. - Китайський Тайбей – дуже сильна команда, а їхній 11-й номер (Хуанг Пін-Єн) набрав, здається, сто п'ятдесят очок на турнірі, але ми добре граємо на блоці! Це було божевілля!»

Найцікавіший матч дня відбувся між Аргентиною та Іспанією: аргентинці вистояли у п'ятисетовій півфінальній битві, здолавши іспанців з рахунком 3-2 (25-21, 17-25, 33-35, 25-18, 15-10). Особливо драматичним був третій сет, який тривав 40 хвилин, перш ніж одна з команд змогла вирватися вперед. Догравальник Бенджамін Флорес очолив команду-переможницю з 26 очками. Його партнер по команді Томас Омаріні додав ще 19 очок, тоді як діагональний і капітан Генрі Сіннер завершив матч з 13-ма. У складі Іспанії найрезультативнішим став капітан і діагональний Сезар Іраче, який набрав 28 очок, ставши найкращим бомбардиром у цьому матчі.

«Це був дуже важкий матч, але ми змогли його виграти, – сказав Флорес. - Іспанія – теж дуже хороша команда, але нам дуже допоміг наш настрій, а також, звісно, захист і атака».

Іран vs Бразилія

Іран та Бельгія зустрінуться у матчі за п'яте місце в суботу о 14:00. У п'ятницю вранці азійська команда змогла обіграти Бразилію в трьох сетах. Після розгромної першої частини, південноамериканці нав'язали боротьбу, але Іран завершив матч з рахунком 3-0 (25-9, 29-27, 25-15), а троє його гравців досягли двозначних показників– догравальники Кам'яб Абдоллахіфар з 16 очками, Мохаммадрауф Хошхалдашліборун з 11 очками, та центральний блокуючий Армін Асаї з 15 очками.

Єгипет vs Бельгія

Бельгія зуміла відігратися після програного сету та здобути перемогу над Єгиптом з рахунком 3-1 (22-25, 25-19, 25-19, 25-14). 14-річний діагональний Еван Дюбру став лідером бельгійської команди, принісши переможцям 22 очки. Ще четверо його партнерів по команді досягли двозначних показників. Так само як і троє єгипетських гравців, серед яких найбільш результативним був центральний блокуючий Ахмед Амер Або Габал з 16 очками.

Куба vs Лівія

Болгарія та Куба зустрінуться у суботньому матчі за дев'яте місце, який розпочнеться об 11:00. У п'ятницю вони здобули перемоги в трьох сетах, щоб залишитися в гонці за дев'яте місце. Спочатку Куба, під керівництвом догравальника Енді Марреро, який завершив матч з 15 очками, чотири з яких набрав ейсами, змогла обіграти Лівію з рахунком 3-0 (25-23, 25-19, 25-19).

Мексика vs Болгарія

Потім господарка турніру - Болгарія змогла вистояти у складному першому сеті проти Мексики та впевнено перемогти з рахунком 3-0 (26-24, 25-18, 25-16). Догравальник та капітан збірної Болгарії Александар Добрев набрав найбільше очок у матчі – 17. Лівія та Мексика зустрінуться в суботу о 13:00 у матчі за 11-те місце.

Туніс vs Пуерто-Ріко

Туніс здобув перемогу з рахунком 3-1 (19-25, 25-12, 27-25, 25-20) у матчі проти Пуерто-Ріко в п'ятницю та зустрінеться з Чилі в матчі за 13-те місце в суботу о 10:00. Догравальник Омар Хфаєд став найрезультативнішим гравцем матчу з 23 очками. Чилі здобула путівку до матчу за 13-те місце завдяки автоматичній перемозі над збірною Узбекистану, яка не з’явилася на чемпіонат. Змагання завершилися для Пуерто-Ріко: команда фінішує на 15-му місці без гри в суботу.