Туреччина стала чемпіонкою Європи серед дівчат до 20 років
17.08.2024
Збірна Туреччини U20

Бельгія здолала Польщу, здобувши бронзу.

Фінал чемпіонату Європи з волейболу серед дівчат до 20 років зіштовхнув лоб у лоб єдині дві команди, що залишилися непереможеними в турнірі – Туреччину та Італію – у гідному останньому матчі для змагання найвищого рівня.

Матч почався вдало для італійок, які повели в рахунку (7:4). Завдяки атакам Адіґве та Боссо, вдало організованим Сассоліні, Італія захопила контроль над подіями на майданчику (16:14), продовжувала грати добре і тримала Туреччину на відстані. Після 27 хвилин гри крапку у сеті поставила Пьомбоні з рахунком 25:22.

Туреччина vs Італія

Туреччина не одразу знайшла свою гру на початку другого сету, тоді як Італія вдало стартувала і одразу ж повела в рахунку (4:1). Втім, туркені швидко оговталися і, завдяки хорошій подачі, зробили ривок (4:5), а потім збільшили відрив (6:9). На майданчику розгорнулася запекла боротьба (14:14, 16:16), але рівновагу порушила Туреччина, яка зуміла знайти вдалий момент і виграла сет 16:25.

У третьому сеті Туреччина вдало розпочала гру, тоді як італійки допустили кілька помилок (2:6). Втім, вони не занепали духом і поступово скоротили відставання (6:8), але у критичний момент знову почали помилятися, що дозволило Туреччині отримати значну перевагу (10:16). Італійська команда намагалася відігратися (17:20), але її спроби виявилися марними, і Туреччина завершила партію з рахунком 19:25.

Після домінування турецької команди в третьому сеті, Італія змогла зібратися та вийшла вперед у четвертому (7-4), але Туреччина майже одразу наздогнала її, і завдяки кільком помилкам італійок, встановила нічию (8-8). Проте вперта італійська збірна знову повернула собі перевагу (16-13), а надалі збільшила відрив від суперниць (19-14) і виграла четвертий сет  після переможної подачі Терези Боссо (25-17), подовживши матч до тай-брейку.

Його Туреччина розпочала краще, також завдяки ефективній подачі (8-3). Італія, однак, не здавалася і боролася за кожен м'яч, частково відігравши відставання (8-9). Проте Туреччина вирвалася вперед і здобула континентальний титул (11-15).

Згідно з даними статистики, італійки перевершили опоненток в атаці (57 проти 50) та подачі (7 ейсів проти 4), в той час, як туркені були значно кращими у блокуванні (13 проти 5) і допустили значно менше помилок (22 проти 35).

Збірна Італії  U20

У складі збірної Туреччини найбільш результативною стала Берен Єсілірмак, яка набрала 21 очко, також відзначилися Бегюм Кацмаз (14 очок, з яких 5 - на блоці) та Ейлюл Дургун (10 очок).

Найкращою бомбардиркою матчу стала італійка Меріт Адіґве, яка фінішувала з 22 очками. Ще по 14 додали Тереза Боссо й Лінда Манфредіні.

У матчі за бронзову медаль Бельгія несподівано перемогла Польщу і посіла третє місце у змаганнях, хоча польки лідирували 2-1 по сетах і майже не залишалося сумнівів, що саме їм дістанеться місце на п'єдесталі пошани.

Польща vs Бельгія

Перший сет розпочався з рівної боротьби (3:3) і рахунок довгий час коливався близько до нічиєї (9:8), але лише при подачі однієї зі своїх ключових гравчинь, Теї Радович, бельгійки вперше в цьому матчі змогли здобути чотирьохочкову перевагу (15:11). Хоча польки незадовго до кінця сету ще намагалися боротися, кілька разів проявила себе Розалія Мошинська (19:18), проте доля цієї партії остаточно вирішилася в самому кінці на користь бельгійок, перемогу яких закріпила атакою Яна Воутерс (25:23).

У другому сеті на подачі Майї Маліновської полькам вдалося здобути триочкову перевагу (5:2), проте суперниці дуже швидко  зрівняли рахунок (7:7). Довгий час жодна зі збірних не могла випередити суперниць більше ніж на одне очко (13:12), але лише в завершальній фазі сету знову нагадали про себе Анна Федорович та Юлія Гевельт, чиї ефективні атаки подарували полькам п'ятиочкову перевагу (21:16). Бельгійки намагалися будь-якою ціною змінити хід цієї партії (22:20), проте польські волейболістки їм цього не дозволили, і саме вони здобули перемогу в цьому сеті (25:21).

Натхнені тріумфом у попередньому сеті, польки також добре розпочали третій сет (4:2), особливо успішно діючи в атаці (8:5). Бельгійки були більш ефективні в блоках, заробляючи в цьому елементі значно більше очок, проте цього виявилося недостатньо, щоб на цьому етапі зупинити атаку польської команди, яка до того часу вже збільшила свою перевагу до шести очок (14:8). Бельгійки трохи втратили концентрацію та почали частіше помилятися на подачі (19:12), а польські гравчині без вагань скористалися слабким моментом суперниць, розгромивши їх у цій партії та захопивши лідерство в матчі (25:13).

У четвертому сеті волейболістки збірної Бельгії винятково завзято боролися за те, щоб залишитися в грі, і блискавично здобули семиочкову перевагу на подачах Теї Радович (8:1). Здивовані польки повністю зупинилися (12:3) і втратили всі свої переваги, які показали в попередньому сеті (16:7). Бельгійки також не збиралися втрачати свій шанс і взяли у цьому сеті дуже суворий реванш у суперниць (20:11), зрештою, здобувши впевнену перемогу в цій партії (25:15), і, таким чином, уникнувши поразки і продовживши боротьбу за бронзу у вирішальному п'ятому сеті.

На тай-брейку бельгійки швидко здобули чотириочкову перевагу (6:2), передусім, завдяки гарній грі Яни Воутерс. Хоча польським волейболісткам вдалося скоротити відставання до двох очок (8:6), бельгійки, попри деяки труднощі, продовжували контролювати хід гри (11:7), і врешті-решт саме вони забезпечили собі бронзову нагороду (15:10).

Збірна Бельгії U20

Як свідчить статистика матчу, польки перевершували суперниць в атаці (112 проти 98), але значно поступалися їм у блокуванні (18 проти 30), а також допустили більше помилок (50 проти 44).

Кращою бомбардиркою матчу стала Тея Радович із Бельгії, яка набрала 19 очок. Яна Воутерс завершила матч з 17 очками, Саар Бертелс та Каат Кос додали ще по 14.

У складі Польщі найбільш результативною була Анна Федорович (18 очок), Майя Малиновська набрала 17, Розалія Мошинська – 14, а Юлія Гевельт – 12.

Після фінального матчу відбулася церемонія нагородження, де спершу були вручені нагороди найкращим гравчиням турніру: