Другою фіналісткою чемпіонату Європи до 20 років стала Італія
16.08.2024
Збірна Італії U20

Дівоча збірна Італії до 20 років здобула перемогу з рахунком 3-1 (18-25, 28-26, 25-17, 25-21) над ровесницями з Бельгії в півфіналі чемпіонату Європи з волейболу, що проходив в Софії (Болгарія). Ця перемога забезпечила італійкам місце у фіналі, який відбудеться завтра о 18:30. Підопічні тренера Гаетано Гальярді боротимуться за золото зі збірною Туреччини, яка сьогодні вдень перемогла Польщу з рахунком 3-1 (25-14, 22-25, 25-17, 25-18). Для італійської збірної це буде другий фінал поспіль у цій категорії, після того, як вони дійшли до фіналу в 2022 році в Скоп'є (Євро U19).

Італія vs Бельгія

Початок першого сету був складним для Італії, яка виграла попередні сім матчів чемпіонату: бельгійки намагалися диктувати темп, а італійкам довелося їх наздоганяти (4-6, 7-9). Наступні фази підтвердили перевагу Бельгії, яка продовжувала залишатися попереду (10-13). Італійки намагалися не відставати, однак не змогли продемонструвати достатню рішучість, і їхні суперниці виграли сет з рахунком 25-18, вийшовши вперед у матчі.

Другий сет розпочався за схожим сценарієм: Бельгія знову повела в рахунку (3-6), але цього разу італійки проявили наполегливість і змогли вирівняти гру. Чудовий ейс від Пьомбоні дозволив Італії зрівняти рахунок (12-12), а вдала атака Боссо принесла першу перевагу в матчі (13-12). Однак бельгійки, скориставшись помилками суперниць, знову вийшли вперед (17-19). Кінцівка сету була напруженою, з частими змінами лідерок, але врешті-решт Італія, не дозволивши суперницям реалізувати два сетболи, завершила сет переможним блоком з рахунком 28-26, встановивши нічию у матчі.

Повернувшись на майданчик, обидві команди вступили в довгу, запеклу боротьбу (5-5). Перший прорив зробила Італія, здобувши перевагу в три очки (9-6). Захопивши ініціативу, італійки задавали темп, і збірна Бельгії почала відставати (16-10). У кінцівці Італія вирвалась вперед, завдяки влучним атакам Адіґве та Манфредіні, а завершила сет з рахунком 25-17 на другому сетболі переможна атака Мікелетті.

У четвертому сеті біля сітки продовжилася безкомпромісна боротьба. Бельгія зробила перший ривок (4-6), але італійки одразу ж зрівняли рахунок (7-7). Італія намагалася відірватися, але Бельгія, уважно діючи в захисті, не відступала (12-11). Італійки зібралися і відновили рівновагу (15-15). З кожним розіграшем Італія відновлювала свою впевненість і невдовзі вийшла вперед на 2 очки (20-18). У кінцівці сету італійки не дозволили суперницям відігратися і впевнено вийшли у фінал (25-17).

Найкращою бомбардиркою матчу проти Бельгії стала Меріт Адіґве (21 очко), також відзначилися Тереза-Марія Боссо з 11 очками, Ніколь Пьомбоні та Лінда Манфредіні (по 10), але вирішальний внесок у сьогоднішній успіх Італії зробила вся команда, яка виходила з найскладніших моментів матчу.

У складі збірної Бельгії найкращий результат продемонстрували Саар Бертелс (15 очок), Яна Вутерс та Каат Кос (по 9).

«Найголовніше, що ми у фіналі, особливо тому, що ми змогли вийти з дуже складної ситуації, і дівчата демонстрували чудову реакцію, починаючи з другого сету. Незважаючи на численні помилки та невпевненість в деяких ситуаціях, які ми добре знали, ми, тим не менш, змогли завершити цей важливий півфінал найкращим чином. Наші суперниці варіювали свої атаки і робили мало помилок. Сьогоднішній результат дозволяє нам зіграти завтра у фіналі проти Туреччини. Тепер нам потрібно відпочити та зарядитися енергією. Завтра нам доведеться грати в іншу гру: ми повинні бути більш агресивними і робити менше помилок. Буде необхідно по-іншому підійти до подачі, щоб вона дійсно стала нашою додатковою зброєю», - прокоментував матч головний тренер італійок Гаетано Гальярді.