Польща здолала Португалію на Євро-2024 (U-20)
11.08.2024
Збірна Польщі U20

У п'ятому матчі збірної Польщі на чемпіонаті Європи з волейболу серед дівчат до 20 років її гравчині перемогли Португалію з рахунком 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:22) і зробили величезний крок у напрямку виходу до півфіналу змагань.

До цього матчу волейболістки під керівництвом Мілоша Майки підходили без жодної поразки в чотирьох зіграних матчах, посідаючи друге місце у другій групі і відстаючи лише від непереможних італійок. Португалія, натомість, була лише шостою.

Польща vs Португалія

Незважаючи на те, що польки вважалися фаворитками цього матчу, вони розпочали його погано. Гравчині польської команди мали значні проблеми з завершенням атак та перетворенням контратак на очки. Тим часом португалки використовували гарну форму Марії Коельо та Жоани Гарсес, які разом принесли своїй команді вісім очок. Хоча польські волейболістки намагалися наздогнати суперниць (11:17), до кінця партії їм так і не вдалося зрівняти рахунок. Впоратися з цим завданням їм завадила, у тому числі, відмінна гра на блоці Ани Гаррідо, яка аж тричі зупиняла польську атаку.

Друга партія пройшла значно краще для польок. Відмінно себе проявила Анна Федорович, яка завершила 5 з 7 атак. Також відзначилися Майя Маліновська, яка досягла 75% в атаці, та Юлія Гевельт (56%), яка була найчастішим вибором Надії Сюди. У цій партії також можна було спостерігати ефективну гру на блоці по обидва боки сітки. Польки лідирували від початку до кінця і, незважаючи на вдалий спротив португалок, зуміли втримати комфортну перевагу до самого кінця, вигравши з рахунком 25:20.

Третій сет повністю належав полькам, які переважали своїх суперниць у всіх аспектах. Навіть блок португалок, який досі працював блискуче, цього разу не приніс жодного очка. Крім того, португальські волейболістки припустилися величезної кількості помилок, головним чином у подачі, але також і в атаці, завершуючи лише кожну п'яту. Натомість польська команда досягла результативності за рахунок ефективних подач (3 очки), блоків (4 очки) та гри через центр. Цього вистачило, щоб виграти з рахунком 25:14 і вийти вперед у матчі.

У четвертій партії польки дозволили суперницям відірватися, що змусило їх розпочати складне переслідування (11:16). Португалки добре зіграли у першій атаці та вміло обходили польський блок, що дозволило їм домінувати на майданчику практично до самого кінця сету. Польки дуже терпляче скорочували відставання, користуючись феноменальною вдачею Майї Маліновської, яка досягла 80% ефективності в атаці. Саме вона здобула останнє очко в цьому матчі, оформивши п'яту перемогу своєї команди на чемпіонаті Європи.

Загалом у матчі по 15 очок набрали польські гравчині Юлія Гевельт та Анна Федорович, а найвищу ефективність (81%) показала Майя Маліновська, яка фінішувала з 13 очками.

У складі португальської команди двозначних показників досягли Жоана Гарсес (14 очок), Марія Коельо (13) та Ана Монтейро (10).

Неділя — вихідний від матчів день. У понеділок польки зіграють з італійками, початок о 22:00 за київським часом. Португалки наступну зустріч розпочнуть того ж дня о 17:00. Їхніми суперницями стануть чешки.

Для полячок перемога над Португалією — це величезний крок до виходу в медальну зону чемпіонату. Хоча  попереду у них ще зустріч із лідерами групи, польки також гратимуть з командою Ірландії, яка посідає останню позицію, не вигравши жодного матчу.