Золота Євроліга: Хорватія залишається непереможною
26.05.2024
Збірна Хорватії

Збірна Хорватії здобула чергову перемогу в Золотій Євролізі 2024 року серед чоловіків, відмінно впоравшись зі своїм завданням у матчі з Португалією. У суботу підопічні головного тренера Ігоря Юрічіча показали себе кращою командою, здобувши перемогу з рахунком 3:1 (24-26, 22-25, 25-22, 22-25). Це четвертий успіх хорватів у груповому етапі Євроліги.

Португалія vs Хорватія

Хорватські волейболісти, які у 2023 році завоювали бронзові медалі змагань, тепер матимуть час відпочити перед наступним турніром на рідній землі, оскільки наступний матч вони проведуть лише в п'ятницю, коли зіграють проти Північної Македонії.

З іншого боку, команді Португалії належить провести ще один матч в Румунії - в неділю її гравці зустрінуться з господарями турніру.

Матч між Португалією та Хорватією тривав рівно 115 хвилин, і, на радість вболівальників на стадіоні «Траян» у румунському місті Вилча, був сповнений видовищних розіграшів.

Одразу після першого суддівського свистка команди почали переслідувати одна одну в рахунку. Португальці демонстрували хорошу гру в центрі, але хорвати на чолі з Марко Седлачеком змогли вийти вперед. Португалія не збиралася легко здаватися, але в цих перегонах Хорватія продемонструвала сталеві нерви, вирвавши перемогу з рахунком 26:24.

Натхненна позитивним результатом у першому сеті, Хорватія контролювала події на майданчику і в другому, впевнено ведучи в рахунку (16:10). Врешті-решт Португалія «прокинулася» (20:22), проте хорватські волейболісти ніяких сюрпризів не допустили і поставили крапку в сеті за рахунку 25:22 на свою користь.

Команда під керівництвом Жоао Жозе повернула інтригу в матч, проявивши стійкість у вирішальні моменти та вигравши третій сет з рахунком 25:22.

Однак збірна Хорватії також була сповнена рішучості показати все, на що здатна, і не втрачала мотивації. У наступному сеті протягом більшої частини часу вболівальники знову спостерігали за рівною боротьбою, але команда з Балкан виявилася більш влучною і завершила останній сет з рахунком 25:22.

Статистично хорвати показали кращу гру на подачі – реалізувавши шість ейсів проти трьох у суперників. Португалія набрала більше очок в атаці (58 проти 49), але допустила занадто багато власних помилок: 30 проти 20, що вплинуло на рахунок. У блокуванні обидві сторони продемонстрували однакову результативність: по дев'ять блоків у кожної команди.

Марко Седлачек став найкращим бомбардиром, набравши 20 очок (48% реалізації в атаці), Петар Дірліч додав 19 (42% в атаці). За Португалію найбільше відзначився Нуну Маркеш: 17 очок (48% в атаці).