«Проєкт Варшава» здолав чемпіона Польщі у матчі 11-го туру ПлюсЛіги
12.12.2023
«Проєкт Варшава»

Нелегкими виявилися минулі вихідні для двох учасників Ліги чемпіонів з Польщі: і «Ястшембський Венґель», і «Закса» зазнали поразок у матчах ПлюсЛіги, водночас «Ресовія» здобула перемогу у п’яти сетах.

Понад 5100 вболівальників на трибунах стали свідками того, як у неділю, 10 грудня, «Проєкт Варшава» переміг «Ястшембський Венґель» з рахунком 3:1 (25:22, 11:25, 25:23, 25:23) у матчі 11-го туру ПлюсЛіги. Ця поразка стала першою для чемпіонів Польщі в цьому сезоні. «Венґель», як і раніше, очолює турнірну таблицю з 10 перемогами, 1 поразкою та 30 очками, але столичну команду тепер від нього відділяє лише одне очко.

«Проєкт Варшава» vs «Ястшембський Венґель»

Перший сет у недільному матчі ПлюсЛіги розпочався з рівної боротьби, обидві команди по черзі здобували перевагу, проте вона не перевищувала 2-3 очок. За рахунку 9:9 завдяки діагональному Жану Патрі та догравальнику Томашу Форналу «Венґелю» вдалося відірватися на три очки (9:12), але невдовзі ейс Артур Шальпука зменшив перевагу суперників, а після наступної атаки догравальника «Варшави» господарі вийшли вперед (14:13). Незабаром столична команда вже випереджала «Ястшембського» на два очки (17:19). Ейс українського блокуючого Юрія Гладиря зменшив відставання гостей до одного пункту, а згодом інший блокуючий Норберт Губер заблокував Шальпука (20:20). Але варшавська команда знову посилила тиск (22:20) і після атаки діагонального Бартоломея Болодзя завершила сет на свою користь (25:22).

Друга частина гри розпочалася вдалою атакою Форнала. Блок Губера на Тіллє перетворився на рахунок 2:5, а далі «Ястшембський» додав ще один пункт. Коли бельгійський догравальник «Проєкту» Ігор Гробельний потрапив у сітку, перевага гостей становила вже 5 очок (2:7), і «Венґель» продовжував її збільшувати (6:12, 7:14, а потім і 7:16). Гостям вдавалося зберігати концентрацію до самого кінця і після того, як ейс Форнала довів рахунок до 9:21, вони впевнено завершили сет на свою користь (11:25).

Однак третій сет проходив вже за зовсім іншим сценарієм. Хоча на його початку гості вели в рахунку (2:5, 5:7, 7:9, 8:10), столична команда щоразу їх наздоганяла, зменшуючи відставання до одного пункту (11:12). Німецький діагональний Лінус Вебер зрівняв рахунок потужною подачею, а після помилки Форнала та невдалої атаки діагонального Райна Склейтера варшав'яни отримали перевагу. Хоча Губер двічі зупиняв суперників блоком, скоротивши відставання до одного пункту (20:19), а  Склейтер і Губер знову вивели «Венґель» у лідери (20:22), після атаки Шальпука варшав'яни отримали сетбол (24:23) і використали його завдяки Боледзю.

Четвертий сет «Ястшембський Венґель» розпочав з оптимізмом, але врешті-решт, через помилки на сітці відстав від суперника на два пункти (17:19). Завдяки блоку Губера та двом чудовим атакам у виконанні Седлячека, гостям вдалося зрівняти рахунок (20:20),  проте невдовзі «Проєкт» знову мав перевагу (22:20), а після атаки Вебера отримав сетбол (24:21). Два з них ястшембці відстояли, але потім центральний блокуючий Анджей Врона атакою з центру завершив сет і весь матч на користь варшавського клубу. Найціннішим гравцем зустрічі було обрано зв’язуючого Яна Фірлея.

Після важкого поєдинку у внутрішній лізі «Ястшембський Венґель» готуватиметься до чергового матчу у Лізі чемпіонів ЄКВ, де 13 грудня він гратиме проти німецького «Люнебурга» у групі D.

Його суперник «Проєкт Варшава» того ж дня проведе поєдинок з французьким клубом «Сен-Назер» у 1/8 фіналу Кубку виклику.

«Трефл»  vs «Закса»

Чинний чемпіон Ліги чемпіонів «Закса» також зазнала шокуючої поразки у Гданську, програвши місцевій команді «Трефл» у трьох сетах. Незважаючи на гарну гру капітана Александера Слівки, у першому сеті майже весь час  підопічні Туомаса Саммельвуо мусили доганяти суперників і він завершився на користь господарів (25:20).

У другому сеті на старті гданські волейболісти вели 6:0, а потім 10:3. Діагональний Бартоломей Клут  і Александер Слівка змогли дещо покращити ситуацію (13:7), але гру все ще контролювали господарі. Дії Андреаса Таквама і Клута в блокуванні разом з помилками суперників дозволили «Заксі» зменшити відставання (16:14), але пізніше господарі відновили чотириочкову перевагу (18:14). Ситуацію намагався врятувати Александер Слівка, наприкінці активізувався Бартломєй Клут, проте доля цього сета вже була вирішена (25:20).

Так само, як і другий, третій сет почався з сильного старту господарів (4:1). Як у попередніх сетах, становище «Закси» покращив Александер Слівка (5:4), але невдовзі господарі знову відірвалися (8:5). Гравці з Кендзежин-Козьле не відмовлялися від боротьби і знову майже наздогнали суперників (9:8). Контратаки «Трефла» вивіли його вперед (14:10), «Закса» двічі скорочувала відставання (16:14 та 18:16), а чергова контратака, завершена Александером Слівкою, навіть подарувала надію на перемогу (18:17), але серія при подачах аргентинського догравальника Мартінеса зіпсувала ці зусилля (21:17) і впевнені в собі господарі вже не випустили лідерства до кінця сету (25:21). Наразі «Закса» має в активі 6 перемог, 5 поразок і 18 очок, та посідає 8 місце в таблиці, тоді як «Трефл» розмістився на п’ятому з 7 перемогами, 4 поразками та 22 очками.

Наступний поєдинок у Лізі чемпіонів «Закса» проведе 13 грудня – у  групі А польська команда зустрінеться з бельгійським «Кнаком».

«Чарні Радом» vs «Ресовія»

Ще одна команда-учасниця елітного європейського турніру, «Ресовія» у напруженому поєдинку здолала на виїзді «Чарні Радом» з рахунком 2:3 (26:24, 17:25, 21:25, 27:25, 7:15).

Команда з Жешува вийшла на матч без американського догравальника Торі ДеФалько, який пошкодив спину під час тренування перед матчем попереднього туру з «Катовіце» і ще не повністю відновився. Господарі розпочали з переваги 4:1, але через деякий час вже суперники вели 5:7. Незабаром радомяни знову вийшли вперед і утримували лідерство (8:7, 19:16, 22:19, 24:22). Гравцям «Ресовії» вдалося відбити два сетболи (24:24), але останнє слово було за господарями - крапку в поєдинку поставив сербський діагональний Нікола Мельянац.

Другий сет пройшов під явним домінуванням «Ресовії», яка перемогла з рахунком 25:17. Третій сет довгий час був рівним, і тільки на фініші краще себе проявили жешувяни, вигравши 25:21. Четвертий сет відмінно розпочали «Чарні», які вели 7:2, а потім 10:4. Наприкінці сету радомяни відбили матчбол, і невдовзі після другого сетболу довелу гру до тай-брейку.

Старт тай-брейка був дуже гарним для «Ресовії», який після результативної гри словенського догравальника Клемена Чебуля повела 6:2. Волейболісти з Жешува вели 7:3, але наступні три очки набрали радомяне. Врешті-решт за рахунку 7:9 гості набрали шість очок поспіль і завершили матч перемогою. Найціннішим гравцем був обраний французький діагональний Стефан Буає. Наразі клуб з Жешува посідає 3 місце в таблиці з 9 перемогами, 2 поразками і 24 очками.

«Ресовія» продовжить змагання у Лізі чемпіонів 13 грудня, коли зустрінеться у групі В з італійським «Трентіно».