«Гуагуас», «Олімпіакос» і «Аркада» пройшли кваліфікацію до групового раунду Ліги чемпіонів
13.11.2023
«Аркада» vs «Олімпіакос»

Іспанський «Гуагуас», грецький «Олімпіакос» і румунська «Аркада» - останні три команди, які пройшли кваліфікацію до четвертого раунду чоловічої Ліги чемпіонів ЄКВ з волейболу за результатами відбіркових турнірів другого раунду змагань, що проходили минулого тижня в Земуні (Сербія) і Галаці (Румунія).

«Гуагуас»

Два тижні тому «Гуагуас» з Лас Пальмас зробив свій перший крок на шляху до кваліфікації в чоловічу Лігу чемпіонів ЄКВ, здобувши дві перемоги над «Аркадою» і «Младостю» і ставши одним з головних фаворитів у групі V, змагання у якій було заплановано провести в сербському Земуні. Там іспанська команда мала зустрітися з чорногорською «Будвою», сербським «Партизаном» і австрійським «Хіпо Тіролем».

Гравці з Лас-Пальмас підтвердили статус фаворитів, продемонструвавши відмінну гру в першому матчі проти «Будви», у якому вони здобули перемогу з рахунком 3:0 (25:17, 25:18, 25:22). Оскільки інсбрукський «Хіпо Тіроль» також обіграв «партизан» у трьох сетах, другий матч між «Гуагуасом» та австрійською командою мав стати вирішальним.

І знову не було ніяких сумнівів щодо переможця: італійський догравальник Паоло Зонка очолив атаку «Гуагуаса» з 16 очками і наблизив свою команду до виходу в чоловічу Лігу чемпіонів, привівши її до перемоги з рахунком 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) над австрійцями.

«Гуагуас»

Це означало, що останній матч проти «Партизана» мав стати вирішальним для сербської команди, яка могла б зрівнятися з «Гуагуасом» та «Хіпо Тіролем», які мали по дві перемоги, якщо б провела відмінний матч проти іспанців.

Але найкраще, що зміг зробити «Партизан», - це виграти сет з рахунком 25:23, поступившись у трьох інших (20:25, 23:25 і 19:25), тож волейболісти з Лас-Пальмас відсвяткували не лише третю перемогу поспіль, а й кваліфікацію до четвертого етапу європейського змагання, де вони зіткнуться зі срібним призером попереднього сезону, польським «Ястшембським Венґелем», німецьким «Люнебургом» і чеською командою «Чеське-Будейовіце».

Для «Гуагуаса» це буде перший сезон в чоловічій Лізі чемпіонів ЄКВ, але такий серйозний виклик, безумовно, є цікавим для чемпіонів Іспанії.

Змагання групи VI відбувалися в румунському Галаці, і в ній також був великий фаворит - чинний чемпіон Кубка виклику ЄКВ серед чоловіків, пірейський «Олімпіакос», який домінував над своїми суперниками на попередньому етапі, здобувши дві перемоги в трьох матчах.

«Олімпіакос»

І дійсно, грецька команда, яка фінішувала на другому місці в європейській першості в сезонах 1991/92 і 2001/02, почала з перемоги над болгарським «Нефтохіміком» з рахунком 3:1 (25:20, 27:29, 25:17 26: 24), але цей програний сет міг означати більше, тим паче, краща з команд, які посіли другі місця у своїх групах, також проходила до четвертого етапу чоловічої Ліги чемпіонів.

Після перших двох днів «Олімпіакос» і господарка – «Аркада», мали по дві перемоги: грецька команда також здобула перемогу з рахунком 3:1 над дніпровським «Прометеєм», в той час як «Аркада» здолала і українську, і болгарську команди в трьох сетах.

«Аркада»

Таким чином, «Аркада» могла дозволити собі поразку від «Олімпіакоса», оскільки для проходження кваліфікації їй потрібно було виграти принаймні один сет у грецької команди. Саме те румуни і зробили, здобувши перемогу 25-22 у першому сеті, а потім програвши наступні три - 18:25, 19:25 та 26:28, і обидві команди пройшли до наступного етапу.

«Аркада»

Там «Олімпіакос» зустрінеться з польською «Заксою», бельгійським «Кнакос» і турецьким «Зіраатом», в той час як «Аркада», яка нарешті дісталася до цієї стадії топового європейського турніру, замінить «Фрідріхсхафен» і зіграє в групі E разом з італійською «Лубе Чивітанова», бельгійським «Маасейком» і чеською командою «Льві Прага».