Польща забезпечила собі місце на Олімпійських іграх наступного року
07.10.2023
Збірна Польщі

Бельгія наближається до отримання другого квитка з Сіаня до Парижа.

Ні для кого не стало сюрпризом, що волейбольна збірна Польщі стала першою командою, яка пройшла кваліфікацію на літні Олімпійські ігри наступного року з групи С відбіркового турніру. Найкраща команда світу продовжила свою переможну серію в Сіані в суботу, обігравши Нідерланди у чотирьох сетах і ставши недосяжною для конкурентів на вершині турнірної таблиці. Поляки братимуть участь в Олімпійських іграх вже водинадцяте. У минулому їм вдалося стати призерами лише раз, коли вони завоювали золото в Монреалі в 1976 році.

Польща vs Нідерланди

У найочікуванішому матчі дня Бельгія зупинила просування Канади турнірною таблицею і опинилася у найкращій позиції для боротьби за друге місце в кваліфікації в останній змагальний день у неділю.

Збірна Бельгії

Канада, яка до першого матчу суботньої програми в Сіані посідала друге місце, змогла б претендувати на Париж, якби здобула перемогу над Бельгією в трьох сетах. Однак бельгійці проявили силу, здобувши перемогу з рахунком 3-1 (25-14, 22-25, 30-28, 25-16), яка дозволила їм піднятися в таблиці вище лінії відбору перед матчем проти Болгарії в останній змагальний день. І Бельгія, і Канада мають однакову кількість перемог та поразок (4 та 2), але у європейської команди 14 очок, тоді як у північноамериканців лише 12. У своєму останньому матчі в Сіані канадці зустрінуться з командою Мексики, яка ще не здобула жодної перемоги.

Бельгія vs Канада

Бельгія дійсно переконливо почала матч проти Канади, повністю домінуючи в першому сеті і вийшовши вперед. Однак північноамериканці взяли під контроль другий сет і зрівняли рахунок. У третьому відбулася епічна битва, в якій Канада відігралася після відставання у шість очок і довела справу до овертайму, але втратила три сет-пойнта, перш ніж блок від центрального блокуючого Вута Д'Геера завершив сет з рахунком 30:28 на користь Бельгії. Маючи на своєму боці велику психологічну перевагу, бельгійці продовжили боротьбу і виграли четвертий сет і матч, а діагональний Ферре Реджерс здобув переможне очко.

Капітан Сем Деру реалізував п'ять з 18 блоків збірної Бельгії в грі і фінішував з рекордними для матчу 20 очками. Реджерс додав ще 18 очок команді переможців, тоді як догравальник Матійс Десмет фінішував із 17. Його колега Стівен Маар став найбільш результативним у складі збірної Канади з 19 очками.

«Сьогодні Бельгія була набагато кращою за нас, - сказав головний тренер збірної Канади Туомас Саммельвуо. - Ми створили можливості, щоб виграти третій сет, і це могло б означати багато, але ми не використали їх по максимуму, і Бельгія заслужено перемогла».

Чинний чемпіон волейбольної Ліги націй та Європи Польща оговталася від поразки в першому сеті від Нідерландів і завоювала перемогу з рахунком 3-1 (21-25, 25-17, 25-22, 29-27), якої було достатньо, щоб закріпити за поляками статус потенційних переможців групи - наразі Польща посідає перше місце у таблиці з 6 перемогами та 16 очками. Догравальник Вільфредо Леон став найкращим бомбардиром Польщі, здобувши 21 очко, три з яких ейсами і два на блоці. Діагональний Лукаш Качмарек додав ще 18 очок, тоді як центральний блокуючий Якуб Кохановський фінішував з 11 очками. Голландський догравальник Тейс тер Горст відзначився найвищим показником в 22 очки.

Аргентина vs Китай

В останньому матчі дня бронзовий призер Олімпійських ігор 2020 року в Токіо, збірна Аргентини, здобула перемогу з рахунком 3-2 (22-25, 25-22, 25-19, 20-25, 15-12) над господарями турніру - китайцями.

Якби аргентинці не програли принаймні один із цих двох сетів, вони все ще мали б шанс посісти друге місце в групі, але тепер, знаходячись на четвертому з 4 перемогами, 2 поразками та 10 очками, вони вже не можуть на нього претендувати. Капітан збірної Китаю Цзян Чуань став найкращим бомбардиром матчу, набравши 23 очки, включаючи три блоки. Діагональний Пабло Кукарцев і догравальник Лучано Вісентін фінішували з 22 очками кожен у складі аргентинців.

Болгарія vs Мексика

Болгарія зіграла свій шостий поспіль трисетовий матч з початку турніру. Цього разу, граючи проти Мексики, яка ще не здобула жодної перемоги, болгари здобули перемогу з рахунком 3:0 (25-23, 25-19, 25-22). Наразі вони посідають п'яте місце в таблиці з трьома перемогами, трьома поразками, 9 виграними та 9 програними сетами. Граючи на позиції діагонального, Аспарух Аспарухов зробив найбільший внесок у перемогу своєї команди, ставши найкращим бомбардиром  матчу з 21 очком.