США і Польща в останній день в Лодзі забронювали місця на Олімпіаді-2024
24.09.2023
Збірна США

Американки та полячки виграли свої фінальні матчі в олімпійському відбірковому турнірі, щоб забронювати квитки до Парижа.

Діючі олімпійські чемпіонки зі Сполучених Штатів і волейболістки приймаючої країни Польщі зіграли якнайкраще, коли це було найважливіше, і завоювали останні два місця на Іграх 2024 року в Парижі в останній день відбіркового турніру на Олімпіаду в Лодзі.

США vs Німеччина

Американки та полячки здобули важливі перемоги в неділю, посівши перше та друге місця в групі C та приєднавшись до приймаючої країни Франції, Домініканської Республіки та Сербії, які змагалися у відбірковому турнірі групи A, а також лідерів групи В Туреччині та Бразилії, як перші національні збірні, що мають гарантовані місця на олімпійському турнірі наступного року у столиці Франції. Решта п'ять місць будуть розподілені згідно світовому рейтингу серед жіночих волейбольних збірних у червні 2024 року.

Потребуючи перемоги над Німеччиною в неділю, щоб пройти кваліфікацію, американки не дуже добре розпочали вирішальний матч, але після поразки в першому сеті знайшли свій найкращий ритм та зуміли здолати суперниць з рахунком 3-1 (24-26, 25-21, 25-9, 25-16), щоб отримати першу з двох путівок до Олімпіади в групі С.

«Я дуже пишаюся цією командою, вони зробили чудову роботу, - сказав головний тренер збірної США Карч Кіралі. - Ми зазнали прикрої поразки від Польщі після того, як, маючи в руках третій сет, втратили його. Але наша команда відреагувала дійсно добре, особливо після сьогоднішнього програшу в першому сеті. Починаючи з Токіо, ми намагалися знайти правильний баланс між терпінням, необхідним для інтеграції нових гравчинь і створення можливостей для встановлення зв'язків і довіри, і нетерпінням, пов'язаним з постійним бажанням більшого».

Наступного року в Парижі команда США спробує стати четвертою національною збірною, яка успішно захистила свій олімпійський титул, приєднавшись до росії / СРСР (1968-1972), Куби (1992-1996-2000) та Бразилії (2008-2012).

Діагональна Енні Дрюс, яка почала матч на лавці запасних, відіграла важливу роль у перемозі і кваліфікації американок, набравши рекордні в цьому матчі 27 очок (усі в атаці). Зіркова догравальниця Джордан Ларсон, найцінніша гравчиня Олімпійських ігор два роки тому в Токіо, також показала хорошу гру, набравши 16 очок (11 в атаці, три ейсами, два на блоці).

Польща vs Італія

У фінальному матчі турніру Польща та Італія билися за другу і останню путівку на Олімпійські ігри. Підтримувані тисячами вболівальників, господарки відігралися після поразки в першому сеті, здобули перемогу 3-1 (15-25, 26-24, 25-23, 25-21) і пройшли кваліфікацію.

Цей результат дозволив полячкам, які лише два місяці тому завоювали бронзу на волейбольній Лізі націй, повернутися на Олімпійські ігри вперше за 16 років (у 2008-му у Пекіні вони стали дев'ятими).

Діагональні Магдалена Стишяк і Катерина Антропова вступили в захоплюючу битву за очки, в якому полячка набрала 27 (23 в атаці, чотири на блоці), -  на одне більше, ніж італійка, яка покинула майданчик з 26 (19 в атаці, 6 на блоці, одне ейсом).

Раніше в неділю у Лодзі Таїланд і Словенія завершили свою участь в олімпійському відбірковому турнірі з волейболу в групі C перемогами. Азіатки, які посіли п'яте місце з чотирма перемогами та трьома поразками, здолали Колумбію з рахунком 3-1 (25-19, 20-25, 25-23, 28-26), у той час як європейки, які посіли шосте місце з двома перемогами і п'ятьма поразками, розгромили Корею з рахунком 3:0 (25-13, 25-20, 25-23).