Євро-2023: Франція та Ізраїль продовжують перемагати в групі D
01.09.2023
Збірна Ізраїлю

Франція та Ізраїль в четвер здобули перемоги у своїх матчах проти Португалії та Румунії та наразі залишаються непереможеними в групі D чемпіонату Європи з волейболу серед чоловіків.

Збірна Франції

Діючі олімпійські чемпіони зі збірної Франції обіграли команду Португалії з рахунком 3:1 (25-21, 25-27, 25-19, 25-15). Волейболісти під керівництвом Андреа Джані перевершили своїх суперників за всіма показниками (55 проти 41 успішних атак, 16 проти 7 блоків, 6 проти 0 ейсів) і проблеми вони мали лише в другому сеті, коли дозволили власним помилкам вплинути на рахунок. Тімоті Карле, який вступив у гру в другому сеті, став його головним героєм, фінішувавши з 19 очками та продемонструвавши 76% ефективності.

Франція vs Португалія

На початку першого сету Франція вийшла вперед з рахунком 8:5, і під керівництвом Антуана Бізара на подачі, ускладнила прийом Португалії. Маючи на своєму рахунку чотири блоки в першому сеті, підопічні Андреа Джіані знову домінували в центрі, одержавши перемогу з рахунком 25-21.

Однак у другому сеті Португалія почала набирати ритм. Покращивши свою атаку завдяки блискучій роботі зв’язуючого Тіаго Віолаша, португальські волейболісти змогли повернутися в гру. Вони скористалися всіма своїми можливостями на помилках суперників та зрівняли рахунок у матчі, вигравши сет 25-27.

Це стало тривожним дзвіночком для олімпійських чемпіонів, які, очолювані Тімоті Карле (7 очок у цьому сеті, 75% ефективності), змогли відновити свої позиції, перевершивши португальців в атаці (13 проти 10). Блокування у Франції знову було на місці (3 проти 1), і вони змогли здобути перемогу в сеті 25-19.

Натхнені своєю перевагою, підопічні Андреа Джіані продовжили домінувати на майданчику і в останньому сеті,  відзначившись в різних аспектах гри: атаці (12 проти 5), блокуванні (4 проти 1), подачі (2 ейси проти жодного). Тож останній сет вони також записали на свій рахунок (25-15).

«У нас були свої злети і падіння в матчі з Португалією, і ми знали, що це буде нелегко. Але ми проявили командний дух, і я пишаюся тим, чого ми досягли. Особисто мені дуже приємно, що я зміг вийти на майданчик і допомогти команді. Грати в Тель-Авіві з такою чудовою групою гравців - це справжня радість», - прокоментував матч догравальник збірної Франції Тімоті Карле.

Наступний матч олімпійські чемпіони проведуть в суботу, 2 вересня, о 20:30 за київським часом, проти команди господарів-Ізраїлю.

Ізраїль vs Румунія

В іншому матчі дня Ізраїль, який у стартовій грі у вівторок здолав Грецію з рахунком 3:2, здобув ще одну перемогу в п'яти сетах, цього разу над Румунією (27-25, 12-25, 21-25, 25-22, 15-8). Ідо Давід знову став найкращим бомбардиром з 21 очком, а Тамір Хершко додав ще 19.

Перший сет вийшов справжнім волейбольним шоу. Уболівальники на «Шломо груп Арена» насолоджувалися чудовими розіграшами, і з цього напруженого поєдинку домашня команда вийшла переможцем, перевершивши суперників в атаці (14 проти 10) і на блоці (5 проти 2).

Проте у другому сеті румуни виявилися сильнішими, зрівнявши рахунок у матчі, завдяки відмінній грі на подачі (чотири ейси проти жодного) і набагато потужнішій атаці (14 проти 8).

Натхнені своїм успіхом, підопічні Серджіу Станку продовжили хорошу гру на блоці (5 проти 3) і оформили три ейси (проти жодного), наблизившись до перемоги у матчі.

Однак у четвертому сеті господарі проявили справжню мотивацію, вийшовши на майданчик більш сконцентрованими. За підтримки вірних вболівальників, підопічні Ітамара Штейна добре розпочали сет, створивши комфортну різницю в очках. Румунія намагалася наздогнати суперників в останні моменти, але було вже занадто пізно, і Ізраїль перевів гру на тай-брейк, де вирвав перемогу на очах у захоплених уболівальників.

«Це чудово! Ми вийшли на майданчик мотивованими, разом! Ми боролися за кожне очко, і у нас це вийшло! Я хочу подякувати всім людям, які прийшли підтримати нас сьогодні ввечері - я дуже хотів би, щоб на кожному волейбольному матчі в Ізраїлі була така атмосфера!» - сказав після гри догравальник збірної Ізраїлю Тамір Хершко.