Євро-2023: чоловіча збірна Франції здобула першу перемогу в групі D
30.08.2023
Збірна Франції

Діючі олімпійські чемпіони волейболісти чоловічої збірної Франції розпочали чемпіонат Європи-2023 на позитивній ноті, обігравши в трьох сетах іншого головного фаворита групи D – команду Туреччини.

У напруженій боротьбі французи, очолювані центральним  блокуючим Бартелемі Шиненьєзе (15 очок, 82% успіху в атаці), змогли протистояти спробам турків переломити хід гри.

Франція vs Туреччина

Діагональний Жан Патрі також додав 15 очок до успіху переможців (45% успіху), в той час як на боці Туреччині найкращим бомбардиром став Адіс Лаґумджія, записавши на свій рахунок цілих 14 очок (але маючи тільки 35% успіху в атаці).

Загалом, французи перевершили своїх суперників в атаці (56 проти 39), що разом з стабільним прийомом (59%, 52% і 70% в першому, другому і третьому сетах відповідно) виявилося ключем до успіху в матчі, який тривав 96 хвилин.

Турецька команда під керівництвом головного тренера Альберто Джуліані була трохи кращою на подачі (три  ейси проти двох) і набрала більше очок за рахунок помилок своїх суперників (26 проти 20).

Єдиним компонентом, в якому обидві команди показали рівну результативність, було блокування - обидві завершили матч з чотирма блоками кожна.

Перший сет ознаменувався рівною боротьбою пункт за пунктом до 15-го очка, але після цього Франція змогла посилити тиск і здобула перемогу з рахунком 25:20.

Другий сет вийшов більш напруженим, команди по черзі виривалися в лідери, але в решті-решт французи змогли здобути перемогу з рахунком 30-28.

Турецька команда так просто не здалася і наполегливо боролася і в третьому сеті. Однак більш точні у вирішальні моменти олімпійські чемпіони вирвали перемогу.

«Ми все ще можемо покращити нашу командну гру. Ми почали не найкращим чином, але я радий, що в міру розвитку матчу ми змогли знайти кращий ритм», - прокоментував матч діагональний збірної Франції Жан Патрі.

Португалія vs Румунія

В іншому матчі дня в групі D Португалія в трьох сетах здолала команду Румунії. Дебютант чемпіонату Європи Хосе Педро Пінто відзначався яскравою грою, що привела до успіху його команду.