Жіноча збірна України U-22 з перемоги над Данією стартувала у відборі на Євро-2024
21.07.2023
Збірна України

Відбір на чемпіонат Європи 2024 (U-22). Жінки

Паредеш (Pavilhão Multiusos de Paredes). Португалія

21 липня. 1-й тур

Україна — Данія 3-2 (25:18, 26:28, 25:20, 18:25, 15:11)

Українки таки дотиснули представниць Данії в першому турі відбору континентальної першості. На старті матчу невеликою ініціативою володіли суперниці. Синьо-жовті довго входили в гру, через що неодноразово помилялися на подачах і завершальній стадії атак — 3:6. Після тайм-ауту Андрія Романовича його підопічні вирівняли паритет. Але через деякий час вкотре дозволили данійкам повернути собі триочкову перевагу.

Втім, гравчині збірної України не опустили руки та зважилися на ще один ривок. Скоро колективні дії над сіткою Ксенії Ратій і Дарії Капланської допомогли нашій молодіжці нарешті повести в рахунку — 15:14. А ефектне скидання Анастасії Горбаченко в наступному епізоді лише психологічно добило візаві, які зачепитися за перемогу в тому відрізку вже не змогли — 25:18.

Друга партія проходила в рівній боротьбі. Хоча на її екваторі на подачі Дарії Капланської синьо-жовті виграли п'ять розіграшів поспіль, чим забезпечили собі комфортний гандикап — 16:11. Втім, потім десь розслабилися та повністю його розгубили — 20:20. У кінцівці сету виник спірний епізод: за рахунку 26:27 судді сигналізували аут і віддали бал опоненткам, а українки вказували на торкання блоку. На жаль, відеоповторів тут немає — це нічия за партіями— 26:28.

Третій відрізок за розвитком подій нагадував попередній та ознаменувався “гойдалками”. Підопічні Андрія Романовича пробували різні комбінації, зокрема досить ефектними виходили атаки першим темпом Крістіни Старостенко. Нападниця принесла до скарбнички своєї збірної чимало важливих пунктів. І саме її постріл поставив крапку в цьому сеті — 25:20.

Після попередньої невдачі данійки не припинили боротьбу. Навпаки, у певний момент вони піймали кураж, зокрема, на блоці, залишивши синьо-жовтих у ролі тих, хто наздоганяє — 8:11, 14:19. Прикро, але саме наші суперниці контролювали хід подій у ті хвилини — 18:25. На щастя, українки своєчасно прийшли до тями і віддали боржок одноліткам з Данії на тай-брейку — 15:11.

Стартовий склад: Марія Капланська, Дарія Капланська, Ксенія Ратій, Крістіна Старостенко, Поліна Дзюба, Анастасія Горбаченко, Катерина Васильєва (к), (л).