Збірна США здолала діючого чемпіона Ліги націй і пройшла до півфіналу
19.07.2023
Збірна США

У матчі-реванші фіналу торішньої Ліги націй американці вибили олімпійських чемпіонів зі змагань у чвертьфіналі.

Фінальний етап волейбольної Ліги націй-2023 серед чоловічих збірних розпочався у середу захоплюючим п'ятисетовим чвертьфіналом між США та Францією, що також став матчем-реваншем минулорічного фіналу Ліги націй.

Американські волейболісти спочатку здобули перевагу в 2 сети, а потім втратили її, але все ж змогли вирвати перемогу на тай-брейку і забезпечити собі місце в півфіналі, здолавши французів з рахунком 3:2 (25-21, 25-18 17-25, 24-26, 15-9).

США vs Франція

Суперники американців у півфіналі визначаться пізніше в середу, в матчі між Італією і Аргентиною, що почнеться о 21:00 за київським часом. Півфінали пройдуть в суботу в Гданську.

Збірна США, яка посіла перше місце на попередньому етапі з 10-ма перемогами в 12-ти матчах, спробує завоювати свою четверту медаль в Лізі націй. Американці взяли срібло у 2019 та 2022 роках та бронзу у 2018-му.

Зірковий діагональний Меттью Андерсон став найкращим бомбардиром чвертьфінального матчу, набравши 22 очка. 36-річний олімпійський призер зробив 20 атак і 2 ейси на користь збірної США.

За умови відсутності Аарона Рассела і досить стриманого результату Торі ДеФалко, який здобув лише 12 очок (10 в атаці, 2 на блоці), важливу роль в атаці американців зіграв догравальник Томас Яшке, який приніс команді 16 очок (14 в атаці, 2 на блоці).

«Весь матч був дуже напруженим, - прокоментував американський зв’язуючий Майка Крістенсон. - Справа дійшла до тай-брейку, і я радий, що ми змогли здобути перемогу, це було важливо для нас. Це було дуже схоже на минулий сезон у тому сенсі, що чвертьфінал був справді важким. Мати можливість пройти через такий бій і рухатися далі - це дійсно ще допоможе нам. Ця вісімка найкращих, мабуть, найсильніша в історії Ліги націй. Ми маємо дуже багатообіцяючий розклад матчів, тож цей тиждень буде дуже захоплюючим».

Чотири гравці збірної Франції набрали двозначну кількість очок, серед них був олімпійський чемпіон Жан Патрі, який вийшов з лави запасних і став найкращим бомбардиром команди, набравши 17 очок (13 в атаці, 2 на блоці, 2 ейсами). Центральні блокуючі Бартелемі Шіненьєзе, який заробив 16 очок (10 в атаці, 5 на блоці, 1 ейсом), і Ніколя ле Гофф, який набрав 14 (11 в атаці, 2 на блоці, 1 ейсом), також непогано виступили в матчі.

Близький рівень команд відобразився у статистиці: американці лідирували в атаці (61 проти 58), а французи – в блокуванні (11 проти 8) і ейсах (6 проти 5). Врешті-решт, різниця в кількості допущених помилок (32 проти 20) допомогла збірній США здобути перемогу.

Третій і четвертий чвертьфінали Ліги націй-2023 відбудуться в четвер: Японія і Словенія зустрінуться о 18:00 за київським часом, а Польща прийме Бразилію пізніше, о 21:00.