Збірна США розгромила Японію в Арлінгтоні
13.07.2023
Збірна США

У півфіналі олімпійські чемпіонки зіграють з переможцем матчу між Італією і Туреччиною

Триразові чемпіонки Ліги націй – волейболістки збірної США зіграють перед своїми вболівальниками в Арлінгтоні  в матчах Ліги націй 2023 за медалі в ці вихідні.

США vs Японія

В четвер діючі олімпійські чемпіонки в чвертьфіналі обіграли Японію з рахунком 3:1 (25-23, 25-21, 18-25, 25-18), забезпечивши собі місце в півфіналі і приєднавшись до Польщі, яка пройшла до наступного етапу змагань раніше.

Збірна США знову гратиме в неділю, але їй доведеться почекати до кінця чвертьфінального матчу між діючим чемпіоном Ліги націй Італією та Туреччиною, щоб побачити, хто стане її суперником в півфіналі.

Перемога у чвертьфіналі стала особливо важливою для американок, оскільки Японія була однією з двох команд, які перемогли олімпійських чемпіонок на попередньому етапі Ліги націй-2023, здолавши їх в п'яти сетах протягом другого тижня змагань в Бразилії.

Головний тренер Карч Кірай відібрав сім олімпійських чемпіонок для участі у фіналі Ліги націй, і двоє з них, Андреа Дрюс і Келсі Робінсон, набрали двозначну кількість очок в матчі з Японією. Діагональна Дрюс набрала 13 очок (11 в атаці, 2 ейсами), тоді як досвідчена догравальниця Робінсон заробила ще 11 (10 в атаці, 1 на блоці).

«Чудово повернутися додому після трьох тижнів, проведених у різних країнах, - прокоментувала зв’язуюча Майка Хенкок. - Просто перевага домашнього майданчика і виконання свого гімну у рідній країні – величезна моральна підтримка. Це був чудовий матч, і ми сподіваємося провести ще два на такому ж рівні. Японія завжди дуже сильно грає в обороні, тож нам потрібно було бути дуже терплячими. Вони кидають нам виклик щоразу, коли ми граємо з ними».

Також в матчі добре проявила себе догравальниця-новачок Ейвері Скіннер, яка вийшла з лави запасних у третьому сеті і набрала 11 очок (9 в атаці, 2 на блоці).

Найкращим бомбардиром матчу стала японська діагональна Юкіко Вада, яка заробила 14 очок (13 в атаці, 1 на блоці), ще три інших японських гравчині набрали двозначну кількість очок – догравальниця Аріса Іное (12), центральна блокуюча Айрі Міябе (10) і догравальниця Саріна Кога (10).

Сильна гра американок в атаці компенсувала велику кількість допущених помилок (26 проти 19). Олімпійські чемпіонки зіграли краще в атаці (62 проти 50) і блокуванні (10 проти 9), в той час як обидві команди зробили по 2 ейси.

В першому чвертьфіналі волейбольної Ліги націй-2023 в четвер Польща здолала Німеччину з рахунком 3:1 (25-12, 21-25, 25-21, 26-24) і першою забезпечила собі  місце в півфіналі.

Інші два чвертьфінали також відбудуться в четвер, але в вечері: Бразилія, яка посіла 4-те місце, зіграє з Китаєм, який посів 5-те, о 18:30 за київським часом, а Туреччина, яка посіла 3-те, зіткнеться з Італією, яка посіла 6-те, о 22:00.