Жіноча збірна Китаю перемогла США в п'ятисетовому поєдинку
02.07.2023
Збірна Китаю

Жіноча збірна Китаю завершила попередній етап Ліги націй з 8 перемогами та 4 поразками, залишивши американок на другому місці.

Китай та США завершили свої виступи у попередньому етапі жіночої Ліги націй з волейболу 2023 року п'ятисетовим поєдинком. Обидві команди були впевнені у своїх путівках до фіналу, який проходитиме в Арлінгтоні з 12 по 16 липня, тим не менш, боротьба між ними була по-справжньому напруженою. В останньому матчі групи 5, що відбувся в Сувоні в неділю, китаянки двічі відігравалися після програних сетів, а потім завершили поєдинок перемогою з рахунком 3-2 (18-25, 25-19, 19-25, 25-20, 15-8).

Китай vs США

Китай поліпшив співвідношення перемог і поразок до 8/4 і набрав 24 очки, посівши четверте місце в поточній турнірній таблиці і випередивши Японію і Бразилію, у яких по 7 перемог, 4 поразки, 21 очко і гра в запасі. Господарки фіналу – волейболістки США – не змогли повернути собі перше місце в таблиці і посіли друге з 10 перемогами, 2 поразками і 18 очками, на одне очко поступившись переможцю попереднього етапу - Польщі.

Лі Іньїн

Догравальниця Лі Іньїн набрала рекордні в матчі 28 очок, включаючи два ейси. Китаянки перевершили своїх суперниць у блокуванні (9 проти 3), а центральні блокуючі Юань Сіньюе та Гао І набрали по три очки. На боці США Кетрін Пламмер, яка набрала 22 очки, була найрезультативнішою гравчинею.

Волейболістки збірної США добре контролювали гру протягом усього першого сету. Випередивши суперниць, американки лише збільшували дистанцію. В підсумку два блоки діагональної Андреа Дрюс і центральної  блокуючої Дани Реттке, а також перехоплення Кетрін Пламмер, що опинилася між ними, принесли американкам три очки поспіль і перемогу 25-18. У другому сеті навпаки догравальниця Лі Іньїн очолила Китай з шістьма вдалими атакамм та двома ейсами, домінуючи протягом усього сету і вигравши його з рахунком 25-19.

У третьому сеті американки в свою чергу домінували на майданчику. Впевнена в собі Пламмер допомогла своїй команді зрівняти рахунок в сетах, здобувши перемогу 25:19.  Сама гравчиня набрала шість очок, включаючи переможне у сеті.

В четвертий сет Китай увірвався з перевагою 6:0. Тепер вже Лі Іньїн набрала шість очок, в тому числі переможне, завершивши сет з рахунком 25:20 атакою з задньої лінії.

США краще почали на тай-брейку і повели з рахунком 5:3. Однак на той момент два очки поспіль Юань Сіньюе розпочали приголомшливу серію з 11 очок для Китаю, коли Ван Юньлу знаходилася за лінією подачі, а Лі Іньїн атакувала, що дало їм перевагу 12:5 і практично вирішило результат матчу. Миттю пізніше удар Гао І завершив гру з рахунком 15:8.

«Я відчуваю себе дуже щасливою сьогодні, тому що збірна США дуже сильна, і були важкі моменти. Але я просто грала розслаблено і сподіваюся продовжувати вдосконалюватися з кожним матчем, - сказала Лі Іньїн після гри. - Це була чудова перемога для нашої команди. Це надає нам велику впевненість напередодні фіналу. Ми будемо працювати над своїми проблемами і продовжувати вдосконалюватися».

Сербія vs Болгарія

Останній змагальний день у Сувоні розпочався з п'ятисетової боротьби між південноєвропейськими сусідами Сербією та Болгарією. Очолювані догравальницею Сарою Лозо з 17 очками, блокуючою Майєю Алексіч з 15 (п'ять з яких – на блоці) і діагональною Тіяною Бошкович з 14, чинні чемпіонки світу відсвяткували перемогу з рахунком 3-2 (20-25, 25-16, 25-14, 17-25, 15-4). Болгарка Радостіна Марінова набрала максимум в матчі - 18 очок, в той час як центральна блокуюча Міра Тодорова вразила п'ятьма блоками і трьома ейсами, набравши 11 очок.

Сербія фінішувала на дев'ятому місці, маючи по 6 перемог та поразок і 19 очок, тож вона пропустить фінал. Незважаючи на поразку, Болгарія утрималася в Лізі націй на наступний сезон, фінішувавши з 2 перемогами, 10 поразками і дев'ятьма очками, і випередивши новачків з Хорватії, які мають таку ж кількість перемог і поразок, але лише шість очок. Хорваток здолали гравчині збірної Туреччини з рахунком 3-0 (25-14, 25-23, 25-18) у своїй останній грі в групі 6 у Бангкоку, тож вони змагатимуться у Кубку претендентів-2023 як команда-претендент з найнижчим місцем.

Збірна Польщі

Пізніше Польща залишила Корею без перемог на останній сходинці підсумкової турнірної таблиці, здолавши господарів майданчику з рахунком 3:0 (25-23, 25-18, 25-16) у Сувоні. Польська зірка Магдалена Стисяк очолила список бомбардирів матчу, набравши 16 очок. Європейська команда фінішувала на вершині підсумкової таблиці попереднього етапу з 10 перемогами, 2 поразками і 29 очками.

Попередній етап завершиться двома останніми матчами, які відбудуться в Бангкоку: Італія зустрінеться з Японією о 13:00 за київським часом, а Таїланд – з Бразилією о 16:30.