За крок від титулу: Україна впевнено перемогла Швецію в першій фінальній грі Золотої Євроліги-2023
06.07.2023
Збірна України

Золота Євроліга-2023. Жінки. Фінал

П'ятра-Нямц (Polyvalent Hall). Румунія

6 липня. 1-й матч

Україна — Швеція 3-0 (25:15, 25:20, 25:19)

Національна жіноча збірна України зробила вагомий крок до загальної перемоги в Золотій Євролізі-2023. У першому фінальному матчі змагань підопічні Івана Петкова змогли тріумфувати у трьох сетах.

Саме наші волейболістки завдяки, зокрема, організованим діям на блоці захопили ініціативу зі стартових хвилин протистояння — 6:2. Після прогнозованого тайм-ауту Лаурі Хакали діагональна Анастасія Крайдуба відразу ж подала ейс, чим перекреслила найближчі настанови тренера шведок.

Суперниці дозволяли собі багато помилок, і в певний момент просто втратили ритм поєдинку — 16:8. Тому майже кожна атака українок завершувалася заробленим балом — 21:10. Втім, представниці Швеції таки прокинулися під кінець партії та поклали в скарбничку чотири поспіль брейкових пункти. Зусиллями Анастасії Крайдуби нам вдалося “знятися” і, так би мовити, вже другою хвилею тріумфувати — 25:15.

На початку наступного сету в центрі уваги була Ізабель Хаак, яка двічі результативно “зачохлила” постріли наших спортсменок. На щастя, розвинути цей успіх номінальні гості не змогли. Навпаки, у відповідь синьо-жовті організували солідний спурт — 5:2. Скоро планер Анастасії Маєвської змусив тренера шведок взяти чергову перерву — 8:4.

На екваторі партії команди обмінялися успішними відрізками, але зрештою гандикап у чотири бали продовжував триматися — 16:12. У цьому чимала заслуга саме Анастасії Крайдуби, яка в ті хвилини була просто неперевершеною в нападі. Проте знову-таки підопічні Лаурі Хакали додали саме під завершення сету та вирівняли паритет — 18:18.

Завертіли голови суперницям наші дівчата в одному з розіграшів та “пайпом” здобули 21-й бал (21:20). Цей момент наділив їх упевненістю, адже після того Швеція в даній партії очок більше не заробляла — 25:20.

Третій відрізок ознаменувався “гойдалками” — 4:2, 4:6. Іван Петков не став миритися з таким розвитком подій, тому взяв тайм-аут. Під час перерви фахівець окремо поспілкувався з Дар'єю Шаргородською. Після цього збірна України заграла більш комбінаційно, а сама пасуюча почала частіше віддавати високі передачі. Такий хід, до слова, приніс свої плоди — 9:8.

Далі Кристина Нємцева в неймовірному стрибку зуміла зберегти м'яч у грі — догравання лишилося за синьо-жовтими. Наступний розіграш також виграли вони, чим забезпечили собі комфортний відрив і психологічну перевагу — 13:10. Останні хвилини вийшли непростими, але в підсумку нерви міцнішими виявилися саме в українок — 25:19.

Стартовий склад збірної України: Шаргородська, Дорсман (к), Маєвська, Міленко, Димар, Крайдуба, Нємцева (л). Виходили на заміну: Даньчак.