Збірна США обіграла Німеччину і повернулася на вершину турнірної таблиці Ліги націй
01.07.2023
США vs Німеччина

Семи блоків, які зробила Камілла Вайтцель, не вистачило Німеччині для перемоги.

Збірна США знову піднялася на вершину поточної турнірної таблиці Ліги націй-2023 після перемоги над Німеччиною в суботньому матчі групи 5 в Сувоні. Незважаючи на відмінну гру Німеччини в блокуванні, американки зуміли здобути 10-ту перемогу в 11-ти матчах з рахунком 3:1 (25-22, 18-25, 25-22, 25-13) і обігнали Польщу (9 перемог та 2 поразки) в таблиці. Зігравши всі 12 матчів попереднього етапу, німкені фінішували з 7 перемогами, 5 поразками та 20 очками, та в даний час посідають 6-те місце.

На рахунку німецької центральної блокуючої Камілли Вайтцель - 7 з 12 блоків, які реалізувала її команда. В цілому волейболістка набрала 15 очок. Збірна США обіграла своїх суперниць за всіма іншими показниками: догравальниця Алі Франтті і діагональна Джордан Томпсон набрали по 17 очок кожна.

Джордан Томпсон

Німеччина здобула перевагу 2-6 на початку першого сету і довго утримувала її, поки волейболістки США не наздогнали суперниць за рахунку 19-19. Очолювані Джордан Томпсон, американки переграли немчинь в атаці і виграли сет з рахунком 25-22. Обидві команди виправили свої помилки у другому сеті, а збірна Німеччини значно покращила гру в атаці і перехопила ініціативу, особливо завдяки внеску Лени Стігрот, Ханни Ортман і блокуванню Камілли Вайтцель. Ліна Альсмайер заробила вирішальне очко і завершила сет з рахунком 18-25.

Американки відразу здобули перевагу 5-0 в третьому сеті, під час подачі зв’язуючої Майки Хенкок, і зуміли зберегти її до самого кінця. Німкені добре грали в блокуванні, але цього не вистачило, щоб перешкодити суперницям набрати цілих 17 очок в атаці. Олександра Франтті набрала за сет цілих 6 очок в атаці, включаючи переможне, і завершила сет з рахунком 25-22. Четвертий сет пройшов при повному домінуванні американок, які з самого початку вийшли вперед за рахунку 6-1 і завершили останній відрізок гри з рахунком 25-13 завдяки неймовірному блокуванню Майки Хенкок.

«Ми знали, що Німеччина збирається битися. Вони чудово грають в обороні і контролюють м'яч, але просто натиснувши на подачу, ми змогли добре зіграти і в блокуванні, і в обороні, - сказала ліберо і капітан збірної США Джастін Вонг-Орантес після гри. - Ми зуміли залишатися терплячими протягом всього матчу. Ми знали, що Німеччина відчайдушно бореться щотижня і в кожному матчі, і я вважаю, що ми чудово попрацювали, залишаючись терплячими зі свого боку сітки, хоча мали можливості для переходу та атаки».

Американкам доведеться провести ще одну гру в Сувоні. У неділю вони зустрінуться з Китаєм о 11:30 за київським часом.

Також в суботу пройдуть дві останні гри в групі 6 у Бангкоку. Нідерланди та Канада зустрінуться о 13:00 за київським часом, а Таїланд прийме Японію о 16:30.