Жіноча збірна Китаю закінчила серію поразок і забронювала місце у фіналі Ліги націй
01.07.2023
Китай vs Корея

А Домініканська Республіка несподівано перемогла Сербію і поставила під серйозну загрозу кваліфікацію чемпіонів світу.

Вигравши свої перші шість матчів у волейбольній Лізі націй-2023, але програвши наступні чотири, жіноча збірна Китаю нарешті повернулася на переможний шлях, здолавши господарок турніру – волейболісток Кореї - з рахунком 3-1 (25-13, 25-21, 21-25, 25-15) в матчі групи 5 в Сувоні в суботу, чого їм було достатньо щоб забезпечити собі місце у фіналі і приєднатися до збірних Сполучених Штатів, Польщі, Туреччини, Бразилії та Німеччини, які вже пройшли кваліфікацію. Невдовзі діючі чемпіонки – гравчині Італії - також пройшли кваліфікацію. Китай піднявся на четверте місце в поточній турнірній таблиці з 7 перемогами, 4 поразками і 22 очками. Корея, яка посіла останнє місце, була щаслива вирвати хоч один сет у Китаю, і це був лише третій сет, який вона виграла з початку змагань.

Китайська центральна блокуюча Юань Сіньюе (чотири блоки і ейс) і її корейська колега Кім Деун (один ейс) розділили звання кращих бомбардирів азіатського протистояння, набравши по 17 очок кожна. Догравальниці Ван Юньлу і Лі Іньін внесли 15 і 14 очок відповідно в перемогу своєї команди.

У першому сеті Ван Юньлу очолила атаку китаянок, набравши шість очок, останнє з яких було здобуто завдяки результативній атаці, що завершила сет з рахунком 25-13. Друга партія почалася з прямої подачі зв’язуючої Діао Лінью, яка завдала тон ще чотирьом ейсам китайських гравчинь по ходу сету. Тим не менш, волейболістки Кореї оговталися після переваги суперниць 3:0, та змогли зрівняти рахунок (5:5) і залишатися конкурентоспроможними до 16:16, після чого китаянки остаточно вийшли вперед. Завдяки двом поспіль успішним атакам у першому темпі капітана Юань Сіньюе, китайська збірна завершила сет з рахунком 25:21 на свою користь.

Натхненна домашніми вболівальниками на трибунах, збірна Кореї продовжувала боротьбу, і це принесло свої плоди в третьому сеті. Коли Кім Деун і Кан Сохві очолили атаку, Корея значно покращила свої наступальні дії, оговталася від відставання в три очки, яке вони мали за рахунку 12-9 на користь Китаю, і контролювала ситуацію, поки Кан Сохві не реалізувала переможну атаку, довівши рахунок до 25-21.

Історія могла б повторитися в четвертому сеті, коли Корея знову відігралася після відставання в три очки і навіть деякий час лідирувала. Однак після 15:15, коли Дяо Лінью була за лінією подачі, китаянки вийшли вперед на 10 очок, увінчавши свій відрив непробивним блоком Гун Сяньюя і здобувши перемогу  з рахунком 25:15.

«Спочатку ми йшли дуже рівно  з корейською командою, але ми добре діяли в блокуванні і обороні, і саме тому виграли матч. Було багато важких моментів, але я рада, що ми змогли пройти через них, - сказала Юань Сіньюе після гри. - Після чотирьох програних матчів ми подумали про проблеми, з якими зіткнулися, і спробували над ними попрацювати. Так що я рада цій перемозі. Це дуже важливо для нашої команди».

У Кореї буде ще один шанс порадувати рідних уболівальників в Сувоні хоча б однією перемогою в Лізі націй в цьому році, коли вони будуть приймати лідерів турнірної таблиці Польщу в неділю о 08:00 за київським часом. Остання гра попереднього етапу для Китаю відбудеться об 11: 30, коли він зустрінеться з господарями фіналу - США.

Домініканська Республіка vs Сербія

Продовжує дивувати виступами в Сувоні Домініканська Республіка. В суботу її гравчині здобули свою третю перемогу поспіль, цього разу у впертій боротьбі обігравши діючих чемпіонок світу – волейболісток Сербії – з рахунком 3-2 (22-25, 25-15, 23-25, 25-19, 15-10). Це дозволило домініканкам завершити свою участь у волейбольній Лізі націй, маючи по 6 перемог і поразок та 14 очок.

На попередньому етапі домініканські гравчині зіграли цілих шість тай-брейків і зуміли виграти п'ять з них. Вони не зіграють у фіналі, але зробили цю можливість для Сербії більше схожою на нездійсненну мрію, ніж на ймовірний результат. На даний момент сербки посідають 11-е місце з 5 перемогами, 6 поразками та 17 очками, тож їм залишається виграти свій останній матч проти Болгарії та розраховувати на те, що Японія програє обидві свої останні гри - з Нідерландами та Канадою.

Збірна Нідерландів в даний час займає 10-е місце з такою ж самою кількістю перемог, поразок і очок, що й у Сербії, але з кращим співвідношенням сетів. Канада, що знаходиться на 12 місці, також має у здобутку ту ж саму кількість поразок і перемог, але трохи менше очок (16). Обидві команди  теж все ще беруть участь в гонці.

Тіяна Бошкович

У захоплюючому п'ятисетовому поєдинку з домініканками  сербська зірка Тіяна Бошкович набрала 31 очко, тоді як троє гравчинь з Домініканської Республіки здобули понад 20 очок: Брайеллін Мартінес - 27, Гайла Гонсалес - 26 та Йонкайра Пена - 20.

Німеччина та США завершать змагальний день у Сувоні. Їхній матч розпочнеться об 11:30 за київським часом.