Бразилія перервала переможну серію Словенії у Лізі націй
25.06.2023
Збірна Бразилії

Водночас Японія залишається непереможеною з восьмою перемогою поспіль.

Бразилія перервала п'ятиматчеву переможну серію Словенії в чоловічій волейбольній Лізі націй 2023 року. У грі в групі 3 в Орлеані в суботу її гравці здобули перемогу з рахунком 3-1 (23-25, 25-21, 26-24, 25-21), що дозволило бразильській команді піднятися на четверте місце в поточній турнірній таблиці з 5 перемогами, 2 поразками і 16 очками. Таким чином, наразі вона знаходиться трохи нижче Словенії, що посіла третє місце, з 6 перемогами, 2 поразками і 18 очками.

Бразилія vs Словенія

Догравальник збірної Бразилії Рікардо Лукареллі і діагональний нападник Алан Соуза розділили звання кращих бомбардирів матчу, набравши по 19 очок кожен, включаючи ейс. Що стосується їхніх суперників, словенський діагональний Клемен Чебуль лідирував з 18 очками (всі в атаці), за ним фінішували догравальник і капітан Тін Урнаут з 17, включаючи блок і ейс.

Лідерство кілька разів переходило з рук в руки в першому сеті, перш ніж Словенія виконала серію з чотирьох очок, отримавши перевагу (19:16), і вже жодного разу її не втрачала. Результативний ривок бразильців був компенсований їх численними невимушеними помилками, які дозволили європейцям виграти перший сет з рахунком 25-23.

Південноамериканці негайно завдали удару у відповідь. Різко скоротивши кількість помилок, вони добре контролювали гру з першої до останньої хвилини другого сету і зрівняли рахунок у матчі, здобувши перемогу 25:21 в першому темпі. Останнє очко принесла результативна атака центрального блокуючого Отавіо Пінто.

Запекла боротьба розгорнулася в третьому сеті. Перевага кілька разів переходила з рук в руки, майже ніколи не перевищуючи очка. Найбільший відрив по ходу сету стався за рахунку 20:17 на користь Бразилії, але словенці відігралися і першими досягли сет-пойнта. Однак після бічного ауту Алан Соуза забив ейс, довівши Бразилію до сет-пойнта, і перетворив його на перемогу з рахунком 26:24, здолавши блок суперників потужною атакою із задньої лінії.

Волейболісти Словенії першими отримали перевагу в три очки в четвертому сеті за рахунку 6:3, але бразильці наздогнали їх, і на майданчику розгорнулася напружена боротьба. Поступившись Словенії з рахунком 15:13, південноамериканці реалізували чотири успішні атаки поспіль і назавжди заволоділи перевагою на табло. Вони зберігали тиск, просувалися вперед і завершили матч з рахунком 25:21 завдяки удару Отавіо.

«Можливо, ми почали не найкращим чином; можливо, не так агресивно, як нам хотілося б і як ми можемо. Збірна Словенії доставила нам багато клопоту в першому сеті, вони не допустили жодної помилки. Важко грати проти команди, яка має такий тип гри. Але після цього ми зосередилися. Наша подача була кращою у другому та третьому сетах. Це був дійсно хороший матч. Завдяки глядачам атмосфера була чудовою. І це була важлива перемога на шляху до кваліфікації, - сказав зв’язуючий і капітан збірної Бразилії Бруно Резенде. - Грати з Францією завжди по-особливому. За останні 10 років ми провели багато неймовірних матчів, і завтра буде приголомшливо зіграти тут перед цією чудовою публікою. Я знаю, що це буде важко, але ми зробимо все, щоб зробити найкращу гру, на яку ми здатні».

У неділю Бразилія прийме господарів і діючих чемпіонів – збірну Франції о 18:30 за київським часом. Словенія завершила матчі другого змагального тижня. У третьому її гравці вирушать до міста Пасай (Філіппіни), де вперше зустрінуться з Польщею 5 липня о 14:00 за київським часом.

Японія vs Аргентина

Раніше в суботу в Орлеані збірна Японії обіграла ще одного суперника, продовживши свою переможну серію зі старту волейбольної Ліги націй до восьми матчів. Японські волейболісти зіграли другий п'ятисетовий матч поспіль, цього разу здолавши  Аргентину з рахунком 3-2 (25-18, 25-22, 31-33, 22-25, 15-12). Як і раніше, Японія очолює турнірну таблицю, маючи 8 перемог, жодної поразки, і 22 очки. Південноамериканці займають п'яте місце з 5 перемогами, 3 поразками і 16. Ран Такахаші став найкращим бомбардиром матчу, набравши 32 очки. Кенто Міяура додав ще 28 очок, в той час як Лучано Палонскі став найрезультативнішим гравцем збірної Аргентини, набравши 22 очки.

П'ятничні матчі в Орлеані тривали три сети: Аргентина обіграла Болгарію з рахунком 3:0 (25-18, 25-21, 25-22), а Франція розгромила Кубу 3:0 (25-18, 25-20, 25-20), здобувши свою другу перемогу з початку сезону.

У суботу в Орлеані відбудеться ще одна гра. В останньому матчі, який розпочнеться о 22:00 за київським часом, господарі прийматимуть Канаду.