Україна вийшла у фінал Золотої Євроліги 2023
ukraine

Золота Євроліга-2023. “Фінал чотирьох”. Півфінал

24 червня, субота

Хорватія – Україна – 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 12:25)

Стартовий склад збірної України: Тупчій (набрав 18 очок), Щитков (1), Семенюк (10), Терьоменко (12), Ковальов (10), Плотницький (13), Канаєв (л), Бойко (л). На заміну виходили: Щуров (0), Полуян (0), Синиця (3), Кісілюк (0).

24 червня у хорватському місті Задар стартували матчі “Фіналу чотирьох” Золотої Євроліги 2023.

У першому півфіналі зустрічалися Туреччина та Чехія. Переможець поєдинку визначався на тай-брейку і там сильнішими виявилися волейболісти турецької збірної (3:2 – 22:25, 25:27, 19:25, 25:23, 15:12).

А в другому матчі 1\2 фіналу на майданчику з’явилися “синьо-жовті” та господарі арени – Україна та Хорватія.

Початок поєдинку був за українцями: вони потужно увійшли в гру з подачами “на виліт” та ефектними атаками (11:6). Наставнику хорватів Седріку Енару одразу довелося брати перерву аби трохи збавити темп наших “козаків”. Інколи хорватським волейболістам вдавалося наблизитися до нас у рахунку (23:22). Але Василя Тупчія та компанію було не спинити. Крапку у першому сеті атакою першим темпом поставив Дмитро Терьоменко – 25:23.

Далі був досить складний другий сет: ініціатива перейшла до господарів майданчика. Натомість українці почали дедалі частіше помилятися на подачі (7:9 – 18:20). Хоч і з мінімальною перевагою, але хорвати змогли записати другу партію на свою користь – 21:25.

Далі, мабуть, був переломний епізод гри: рівний рахунок (5:5) переріс у перевагу хорватів (9:12). Угіс Крастіньш взяв тайм-аут, а згодом вирішив зробити заміну – замість пасуючого Віталія Щиткова на майданчику з’явився Юрій Синиця. Наставник не помилився: Синиця добре увійшов у гру та допоміг своїм колегам зрівняти рахунок (16:16). Поступово крок за кроком українці змогли вийти вперед (22:20). І, на щастя, шанувальників “синьо-жовтих” третій сет завершився на користь українців – 25:21.

Четверта партія стала заключною. Українці домінували у всіх елементах гри: Василь Тупчій подавав ейси, Юрій Синиця та Ілля Ковальов майстерно блокували, а безліч помилок від хорватів лише подвоювали рахунок на табло (9:2). Підопічні Угіса Крастіньша домінували та впевнено йшли до перемоги у матчі та виходу у фінал. Кінцеву крапку українці поставили ефектним блоком – 25:12 та 3:1 у підсумку.

В результаті, національна збірна Укрїани з волейболу вийшла у фінал турніру та отримала запрошення зіграти у Кубку претендентів, переможець якого отримає право виступати у Лізі націй 2024. Цей турнір відбудеться наприкінці липня.

Отже, 25 червня о 21:00 за київським часом у фіналі Золотої Євроліги 2023 Україна зіграє проти Туреччини.

Онлайн-трансляції всіх поєдинків за участю чоловічої та жіночої збірних України дивіться на youtube-каналі DIVISPORT.