Болгарська «Маріца» ввосьме стала володаркою національного кубку
24.01.2023

Несподіванок на цьогорічному турнірі Кубка Болгарії не сталося: трофей знову завоювала «Маріца». Не програвши жодного сету в трьох зіграних матчах, представники Болгарії в матчі Ліги чемпіонів ЄКВ 2023 виграли змагання в шостий раз поспіль і в восьмий раз взагалі.

Зображення видалено.

У недільному фіналі, який відбувся за повного аншлагу в залі «Василь Левскі» у сусідньому місті Пазарджик, «жовто-сині» весь час домінували на майданчику і обіграли софіївський ЦСКА з розгромним рахунком 3:0 (25-16, 25-20, 25-17).

Найдосвідченіший гравець і капітан команди з міста Пловдів, 37-річна ліберо Івеліна Монова, була визнана найціннішим гравцем.

Найбільше очок за гру набрала 16-річна діагональна Іва Дудова - 13, на другому місці за цим показником - 22-річна діагональна Добрина Христоскова з 12 очками.

Фінал Кубка Болгарії 2016 року проти Софійського «Левскі» був останнім матчем, який «Маріца» програла у цих змаганнях. З того часу колектив з Пловдіва веде переможну серію з 20 ігор, в яких  програв лише два сети, причому востаннє це сталося у фіналі 2018 року, знову ж таки проти «Левскі».

У нинішньому сезоні свій шлях до перемоги «Маріца» почала ще в грудні з розгрому із рахунком 3:0 (25-10, 25-10, 25-17) новоспеченого суперника – команди «Маріца 2022», до складу якої увійшли гравці до 18 років.

У суботньому півфіналі чинні володарі кубка здобули виїзну перемогу над «Славією» з Софії з рахунком 3:0 (25-18, 25-20, 25-18).

«Маріца» вигравала національний кубок в 2012, 2015, 2017, 2018, 2019, 2021, 2022 і 2023 роках. Турнір 2020 року був передчасно перерваний через спалах пандемії коронавірусу.

Найближчій матч у Лізі чемпіонів ЄКВ «Маріца» зіграє 1 лютого: болгарські гравчині прийматимуть вдома колектив «Хемік Поліце» з Польщі, який з трьома перемогами та однією поразкою посідає друге місце у групі Е.