Найкращі чоловічі клуби Італії проведуть перші матчі чвертьфінальної серії плей-оф
06.03.2024
Волейбольна Суперліга Італії серед чоловіків

Італія готується до найцікавішої частини сезону волейбольної Суперліги серед чоловіків - плей-оф. З перших чотирьох матчів чвертьфінальної серії «кращий з п'яти», які відбудуться в середу о 21:30 за київським часом, розпочнеться гонка плей-оф за титул чемпіона країни з волейболу серед чоловічих команд: «Трентіно» і «Модена», «Перуджа» і «Верона», «П'яченца» і «Мілан», а також «Лубе Чивітанова» і «Монца» зійдуться у баталіях за путівки до півфіналу.

Теоретично, протистояння між четвертою та п'ятою командами підсумкової турнірної таблиці регулярного чемпіонату має бути найскладнішим. Як команда, що посіла четверте місце, «Лубе Чивітанова» (40 очок, 15 перемог і 7 поразок) матиме перевагу домашнього майданчика проти п'ятої команди «Монци» (39 очок, 13 і 9) у першому матчі чвертьфінальної серії, що відбудеться в середу.

«Лубе Чивітанова» vs «Монца»

«Лубе» виграла 20 з 25 попередніх зустрічей з «Монцею». Однак команда з Монци виграла два з трьох матчів з «Лубе» в цьому сезоні, здобувши перемогу з рахунком 3:0 (25-22, 25-20, 25-21) в Чивітанова-Марке в жовтні і 3:1 (31-33, 25-20, 25-15, 25-23) в чвертьфіналі Кубка Італії вдома в січні. У проміжку між цими поєдинками «Лубе» відігралася, перемігши «Монцу» з рахунком 3:1 (25-27, 25-21, 22-25, 23-25), коли відвідала її наприкінці січня

«За винятком Івана Зайцева, який знову починає торкатися м'яча, але буде відсутній деякий час, всі доступні. Ми усвідомлюємо наші можливості, але також і те, що між чемпіонатом і Лігою чемпіонів у нас буде мало часу для тренувань. Доведеться оптимізувати відпочинок і керувати ментальними ресурсами, не заглядаючи занадто далеко вперед. «Монца» вибила нас з Кубка Італії, і ми цього не забули. Ми хочемо нав'язати свою боротьбу і перемогти в серії проти суперника, який доставить нам чимало клопоту», - прокоментував головний тренер «Лубе Чивітанова» Джанлоренцо Бленджіні.

«П'яченца» (43 очки, 13 і 9), що посіла третє місце, прийматиме «Мілан» (38 очок, 12 і 10), який фінішував шостим, у першому матчі чвертьфінального раунду плей-оф.

Команда з П'яченци перемогла своїх суперників в обох зустрічах Суперліги в регулярному чемпіонаті - 3-0 (25-23, 25-21, 25-23) на виїзді в жовтні та 3-2 (25-23, 21-25, 19-25, 25-19, 15-13) вдома в січні. Але лише за три дні до останньої зустрічі команда з Мілану скинула з трону лауреатів Кубка Італії 2023 року в ще одному захоплюючому п'ятисетовому матчі в П'яченці, який гості виграли з рахунком 3-2 (25-16, 20-25, 25-21, 22-25, 22-20). Це була лише четверта перемога «Мілана» над цим суперником, тоді як «П’яченца» виграла 11 з 15 очних зустрічей.

«П'яченца» vs «Мілан»

«Цей плей-оф - остання важлива мета, яка у нас залишилася. Ми віддамо всі сили з першого матчу. Нам протистоїть сильна і добре організована команда. Ми це дуже добре знаємо, враховуючи, що вони вибили нас з Кубка Італії. У таких матчах «Мілан» стає дуже жорстким і складним суперником. Нам доведеться діяти в повну силу відразу ж, з першого м'яча в першому сеті. Перемога в першому домашньому матчі має вирішальне значення в серії», - зазначив діагональний «П'яченци» Юрій Романо.

У той час як чинного клубного чемпіона світу і володаря трофеїв Кубка та Суперкубка Італії «Перуджу», що завершила регулярний чемпіонат Суперліги на другому місці (51 очко, 16-6), можна вважати фаворитом у чвертьфінальній серії з «Вероною», яка посіла сьоме місце (36 очок, 13-9), підопічні тренера Радостіна Стойчева дали всім зрозуміти, що здатні перемогти будь-яку команду.

«Перуджа» vs «Верона»

«Верона» дійсно здобула виїзну перемогу з рахунком 3:2 (25-20, 21-25, 25-14, 17-25, 15-13) менше місяця тому, коли востаннє зустрічалися з «Перуджею», і це поклало край серії перемог в очних зустрічах клубу з Перуджі, яка тривала з 2016 року і становила 17 матчів. Раніше в цьому сезоні, в листопаді, «Перуджа» розгромила «Верону» на виїзді з рахунком 3:0 (25-18, 25-20, 25-22). Загалом за всю історію команди зустрічалися 37 разів, і в 30 випадках перемогу здобули перуджійці.

«Нас чекає один з тих матчів, які люблять грати всі. Це початок плей-оф, і ми раді розпочати цю подорож і намагаємося почати з правильної ноги. Під час плей-оф багато речей, які здаються простими в регулярному сезоні, стають дещо складнішими. Наш тренер щодня говорить нам, що ми повинні залишатися на зв'язку від першого до останнього очка в кожному матчі. Саме перемоги мають значення, і це те, чого ми повинні і хочемо досягти», - зазначив догравальник «Перуджі» Вільфредо Леон.

Чинний чемпіон та переможець регулярного чемпіонату «Трентіно» (55 очок, 19-3) також є безперечним фаворитом у чвертьфінальній серії проти «Модени» (27 очок, 11-11), що посіла восьме місце, але проти таких гравців, як Бруно Резенде та Османі Хуанторена, ніколи не можна бути впевненим у своїх силах.

«Трентіно» vs «Модена»

«Модена» - одна з трьох команд, якій вдалося обіграти «Трентіно» в регулярному чемпіонаті. Вона завдала чемпіону першої поразки в сезоні в грудні, коли здобула домашню перемогу з рахунком 3:1 (21-25, 27-25, 25-22, 25-16). У лютому «Третіно» взяв реванш, розгромивши свого суперника на домашньому майданчику з рахунком 3:0 (25-22, 25-17, 25-22), що покращило його результат у тривалій очній серії з «Моденою» до загального рахунку 49 перемог проти 35.

«Я вірю, що цей раунд плей-оф буде характеризуватися відмінним балансом. Прогнози щодо кожного чвертьфіналу є більш невизначеними, ніж будь-коли. Навіть серія, в якій ми зустрінемося з «Моденою», не уникне цього враження. Ми добре знаємо, що в складі цієї команди є багато гравців, які мають досвід участі в подібних матчах, і, як ми знаємо, нам буде не вистачати внеску Ріккардо Сбертолі. Ми з великою рішучістю готуємося  вийти на майданчик, готові боротися за кожен м'яч, усвідомлюючи, що нам доведеться будувати наше майбутнє крок за кроком і дія за дією», - поділився головний тренер «Трентіно» Фабіо Солі.

Чвертьфінал італійської волейбольної Суперліги серед чоловіків 2023-2024 (за київським часом), 1-й матч:

6 березня, 21:30